Siinä on 13 000 jäsentä ja avoin kaikille. Sinne on nyt jokusien päivien aikana tulvinut kuvia, missä kysytään että mitä näet kuvassa. Ilmeisesti massottain henkiä liikkeellä?
FBssa on ryhmä nimeltä henget ja henkimaailma.
3
785
Vastaukset
- Anonyymi
Tähteläiset ryhmäkin on järkyttävän suosittu.
- Anonyymi
Alaa harrastavana voinen ottaa kantaa valokuviin. Otan niitä itsekin, nyt tuli taakse jo yli kymmenen vuotta sen lajin valokuvausta. Henkiin saa kyllä yhteyttä ! Kun valokuvaan, otan yhteyttä "jollakin tasolla" henkimaailmaan, esim. tulkaa ton autiotalon ikkunoihin menneet sielut. Ihan käsittämättömän upeita kuvia olen saanut. Alussa suorastaan liitelin alan perässä, nyt olen jo hieman rauhoittuneempi. Kun tajuan, että se kaikki on todella olemassa ja läsnä. Jos niin halutaan. Mutta edelleen saan kuvia ! Se ei tarkoita, että henget ilmaantuu tarkkarajaisina ja selkeinä, vaikka rippiristit kaulassa ja nylonpaidat kiiltäen vaan yleensä olen ottanut selkeitä kasvoja. Kokeilkaa ! Toinen kikka, mutta nyt mennään jo vissiin enemmän fysiikan puolelle, on ottaa liikkuvasta autosta ulospäin kuvia. Tollaset 60 km/h ja kuvaamaan ohikiitäviä kallioita, metsiä, etenkin vaikka tunneleita (mm. Turku/Salo-motari) . Kun istuu vaikka mökille menomatkalla kyydissä, ehtii kokeilemaan tätäkin jännää.
- Anonyymi
Enkelien yhteydenotto-jutut kuuluvat samaan sarjaan idän oppien ja meditoinnin kanssa. Niiden kanssa leikittyä on monelle käynyt huonosti:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18516144/meditaatio-madannaista-touhua
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4978671Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1285957Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3365025Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli594667Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s744226Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1663993SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723828- 911778
- 991312
- 47919