FBssa on ryhmä nimeltä henget ja henkimaailma.

Anonyymi-ap

Siinä on 13 000 jäsentä ja avoin kaikille. Sinne on nyt jokusien päivien aikana tulvinut kuvia, missä kysytään että mitä näet kuvassa. Ilmeisesti massottain henkiä liikkeellä?

3

666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tähteläiset ryhmäkin on järkyttävän suosittu.

    • Anonyymi

      Alaa harrastavana voinen ottaa kantaa valokuviin. Otan niitä itsekin, nyt tuli taakse jo yli kymmenen vuotta sen lajin valokuvausta. Henkiin saa kyllä yhteyttä ! Kun valokuvaan, otan yhteyttä "jollakin tasolla" henkimaailmaan, esim. tulkaa ton autiotalon ikkunoihin menneet sielut. Ihan käsittämättömän upeita kuvia olen saanut. Alussa suorastaan liitelin alan perässä, nyt olen jo hieman rauhoittuneempi. Kun tajuan, että se kaikki on todella olemassa ja läsnä. Jos niin halutaan. Mutta edelleen saan kuvia ! Se ei tarkoita, että henget ilmaantuu tarkkarajaisina ja selkeinä, vaikka rippiristit kaulassa ja nylonpaidat kiiltäen vaan yleensä olen ottanut selkeitä kasvoja. Kokeilkaa ! Toinen kikka, mutta nyt mennään jo vissiin enemmän fysiikan puolelle, on ottaa liikkuvasta autosta ulospäin kuvia. Tollaset 60 km/h ja kuvaamaan ohikiitäviä kallioita, metsiä, etenkin vaikka tunneleita (mm. Turku/Salo-motari) . Kun istuu vaikka mökille menomatkalla kyydissä, ehtii kokeilemaan tätäkin jännää.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      146
      1970
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      300
      1149
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      82
      963
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      888
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      819
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      799
    7. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    8. 71
      754
    9. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      701
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      699
    Aihe