Maksaa aika paljon pitää yllä fyysisiä työpaikkoja. Se näkyy sitten kuluttajahinnoissa ja myös Suomen kilpailukyvyssä alhaisesta työtehosta puhumattakaan, Pitäisikö etätyö olla pakko niin työntekijän tehdä kuin työnantajan teettää?
Vastaukset 8
- Anonyymi
Pitäisikö kaikki ihmiset pakottaa tekemään samaa työtä kuin minä, koska vain minun ammatti on oikeaa työtä ja kaikki muu työ on väärää eikä ole oikeaa työtä?
- Anonyymi
Nythän ei kyse ollut ammatin valistsemisesta. Ne ammatit joita ei voi tehdä etänä eli vaatii fyysistä läsnäoloa, vaikka raudoittaja, niin ei niitä tietenkään voi etänä tehdä.
- Anonyymi
Ehdotin työnantajalle että siivoisin etänä mutta ei käynyt...mitä sanktioita tästä tulee työnantajalle nyt?
- Anonyymi
Kommentistasi huomaa ettei ole mitään penaalin terävimpiä kyniä siivoojatkaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kommentistasi huomaa ettei ole mitään penaalin terävimpiä kyniä siivoojatkaan.
Penaalin terävin kynä näköjään hitsailee telakallakin etänä. Hänen mielestään työtä on vain jos istuu konttoripöydän takana.**
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Penaalin terävin kynä näköjään hitsailee telakallakin etänä. Hänen mielestään työtä on vain jos istuu konttoripöydän takana.**
Telakalla näköjään myös niin tyhmää väkeä, että ei näe kuin oman puikon käryyttämisen maailmassa. Mistä teitä oman sokean persereijän kautta maailmaa katsovia idiootteja sikiää? Työnnä se hitsipilli perseesees!
- Anonyymi
Kyllä ehdottomasti pitäisi edellyttää etätyötä aina jos siihen on mahdollisuus. Monet asiakaspalvelutyöt esimerkiksi voi ja on järkevää hoitaa etänä.
- Anonyymi
Ilman muuta pitäisi. Paljon tuottavampaa ja vähemmän haitallista. Ne jotka eivät osaa itseään johtaa menkööt hoitoon.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051810
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS541650Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä451270Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231010Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita177875Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13820- 49766
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?16733Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201723Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.41678