Suuret voimat asettuu Stubbin taakse.
Venäjämielisestä viherhomosta ei tule pressaa
Anonyymi-ap
13124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Stubbia äänestän.
Siinä menee taas yksi ääni täysin hukkaan.
Stubb on ihan hyvä vaihtoehto. Hän on mm. jo vuosikymmeniä puhunut homojen oikeuksien puolesta pitkin maailmaa.
https://www.thepinknews.com/2008/04/03/finland-appoints-gay-rights-campaigner-as-foreign-minister/
Totta. Stubb toimi ulkoministerinä ollessaan Helsinki Pride-tapahtuman suojelijana.
Kyllä. Haavisto tai Stubb. Niin se on. Ei mitään fossiilia pressakssi. Vaan ihminen joilla on ihmisoikeudet kunnossa.
Oikei hyvä juttu. Tarvitaan presidentti joka kulkee ajassa mukana. Eli Haavisto tai Stubb. Minulle on sama mitä puoluetta edustavat nyt.
1. stubido on swedupelle"germaani" nazi.
2. hänen(kin) vanhempansa/esivanhempanss olivat tappamassa/tapattamassa meikäläissiviilejä v. - 18, ja ihan niinkuin sekään ei olisi riittänyt, olivat viemässä meitä myös hullu-hitlerin operaatio barbarossaan kesällä - 41.
Eikö tuossa jo ole ihan tarpeeksi syytä sanoa ei.?
Oletko sinä vastuussa esi isiesi tekemisistä ? Nyt eletään nyt ja sillä siisti. Stubb ei ole ollut silloin edes pilkkeenä isänsä silmässä.
Haaviston arkiston kätköistä paljastukset ilmeisesti säästetään sitten viime metreille toivottavasti ovelasti.
Voivoi reppana persu. Aina te tuon typeryyden jaksatte tuoda esille.
Lyökö Haavisto Suomi Neuvostoliitto seuran kyltin pöytään vaaliväittelyssä kun oli tuolloin vihreiden paratiisi.
Ole mikä voima tahansa sinä et sitä tiedä.
Olen ystävällinen venäjäläiselle. Hieno kansa.