Kristityt pakolaiset sopeutuvat hyvin - muslimit ei

Ongelma on siinä, turvikset ja pakolaiset ovat lähes täysin juuri muslimeita, kristittyjä on vain vähän.
18173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ukrainan pakolaiset heti tultuaan tungeksivat työnhaussa.
Eivät taida olla vasurien haalimia elintaoshoppailijoita?

Äänestä
  • Ulkonäölta tuttu ukrainalaisrouva vastikään satutti selkänsä työpaikalla

    Äänestä

  • 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

    🍑 ­N­y­m­­­f­­o­­m­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#180624851

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Tilastoista kylläkin selviää että Suomeen on tullut paljon enemmän kristittyjä kuin muslimeja. Suomeen on tullut noin 190 000 maahanmuuttajataustaista kristittyä, noin 120 000 muslimia, 97 000 uskonnotonta, 22 000 buddhalaista, 11 000 hindua, 4000–5000 alkuperäisuskontojen harjoittajaa ja 600 juutalaista.

Äänestä
  • Kyse on turvapaikanhakijoista, joista ylivoimaisesti suurin osa on musseja. Esim. vuoden 2015 vyöryssä tuli lähes pelkästään muslimeita.

    Ruotsissa samoin.

    Äänestä

Jostain syystä kristityt eivät lähde kulttuuriaan pakoon mutta muslimit lähtevät😂kumma juttu

Äänestä
  • Ja kristityillä on kuitenkin aina ne heikoimmat olet muslimimaissa.

    Äänestä

  • Päivän osuvin, paras ja reväyttävin samanaikaisesti.

    Äänestä

  • Voi herran jestas miten typerä kommentti.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Voi herran jestas miten typerä kommentti.

    Kyllä sattui suvakkiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ja kristityillä on kuitenkin aina ne heikoimmat olet muslimimaissa.

    Ja höpö höpö. Muslimimaiden pääkaupungeista löytyy tusina erilaista kirkkokuntaa.

    Äänestä

Onhan tuo selvää helluntailainen on juoponpi kuin Jehova ja lestoilla seisoo parhaiten.

Äänestä

Punavihreäthän haluaa hirveästi juuri muslimeita.

Äänestä

Puolivillaista höpinää. Sopeutuminen ei liity uskontoon, vaan erilaiseen kulttuuriin.😂😂😂 Irakin muslimilla ja kristityllä sopeutuminen on yhtä vaikeaa, koska he tulevat samasta kulttuurista. Eniten kuitenkin vaikuttaa oma persoonallisuus. Joustavuus auttaa. Se on se ominaisuus, jota aloittajalla ei ole.

Äänestä
  • Ei pidä paikkaansa.

    Äänestä

  • Sopeutuminen liittyy juuri uskontoon.

    Äänestä

Siksi tänne niitä muslimeja tuodaankin, epäjärjestystä luomaan.

Äänestä

Minä tunnen useita hyvin sopeutuneita muslimeja. Tunnen myös sopeutumattomia kristittyjä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ongelma on siinä, turvikset ja pakolaiset ovat lähes täysin juuri muslimeita, kristittyjä on vain vähän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu