Muutaman pidemmän suhteen jälkeen olen alkanut nauttimaan yksinelosta ja itsenäisyydestä aina vaan enemmän. Olen oikeastaan aina viihtynyt paremmin sinkkuna kuin parisuhteessa, mutta nyt iän myötä parisuhteen muodostamiselle ei ole enää samanlaista taloudellista tai ympäristön painetta, kun nuorempana. Aiemmista suhteista ei ole jäänyt mitään hampaankoloon, mutta kuitenkin sinkkuna/yksin eläminen tuntuu sopivan minulle paremmin.
Omaan aika laajan tuttavapiirin ja tuntuu siltä että mitä enemmän yritän pysyä naisista erossa, niin sitä enemmän he yrittävät seuraani. Olen kertonut monelle suoraan ja päättäväisesti etten ole etsimässä mitään, mutta vaikutus on sama kun heittäisi bensaa liekkeihin.
Olen viime aikoina antanut useammalle naiselle pakit ja se on synnyttänyt turhaa draamaa lähipiirissä ja jopa työpaikalla (Olen kuulemma tunnekylmä ku#*pää). Nyt olen alkanut saamaan enenevässä määrin aamuyön viestejä ja puheluita useammalta eri naiselta, joista osa on varattuja ja osa jopa kavereita keskenään ja tilanne on monella tavalla aika kaoottinen.
Onko teillä vinkkejä miten samaan aikaan voisi olla saavuttamaton ja itsenäinen mies, mutta niin etten aiheuta kiinnostusta naisissa?
Erilainen ongelma
11
632
Vastaukset
- Anonyymi
Älä flirttaile heille.
- Anonyymi
Jatka samaan malliin.Joidenkin naisten on äärettömän vaikea hyväksyä ettei hän kiinnosta sinua.On olevinaan niin parasta juuri sinulle,omasta mielestään.
On näitä kyllä miehissäkin,että mikä on kun ei sharmi pure.
Jopa liika ystävällisyys on pahasta koska joillekin riittää katseen kohdistus saatikka sitten ,että ihoa hipaisee vahingossa,sitten on jo oksat pois 😁 - Anonyymi
Tietenkin naiset , jotka noin häiriköivät eivätkä usko ystävällistä eitä, ovat ehkä sellaisia, joiden perään kukaan haikailee tai joilla vain on tekemisen pula.
Toinen vaihtoehto on, ettet saa sanoa ei, ystävällisesti mutta päättäväisesti. Ja ainahan voit estää viestit ym., jos haluat.
Sinulla ei ole sen kummempaa ongelmaa jos vain haluaisit sen ratkaista! - Anonyymi
Ja nuijille voi sanoa suoraan ikävästi niin ,että menee varmasti perille.Ei siihen kukaan kaadu.Pidä vaan omat rajasi.
- Anonyymi
Liika ystävällisyys kannattaa heittää romukoppaan jos naiset yöllä viestejä lähettelee ja soittelee ja tylysti vastaa niin eiköhän ala hellittämään. Itse olen nainen ja kyllästyin ukkojen känniviesteihin ja soitteluihin joten oli pakko heittäytyä tosi tylyksi että viestit viimein loppui ja saan nukkua yöni rauhassa.
- Anonyymi
Naisena olen asunut jo 25vyksin ja tätä asuismuotoa en muuta. Jos joku lähestyy isku yritys. Älä ole ystävälinen ,älä selitä mitään.Sanot yhden asian päin näköä: Meillä ei yhteistä kemiaa. Itse olin kiltti ja ystävälinen.Mitä miehet viellä kasi akatomat .Toinen nyt 60v tienoila,toinen yli 70v. Meinas olen vapaata riista heille.Toki he toisista tietämättä: oot niin seksy känissä rappu tai piha.Toinen känissä ryhdytän sla suhde niin aikuiset lapset ei saa tietää.Hei haloo Jos ikään katsomatta Nainen tai mies asuu yksin: Ei ole vapaata ristaa.Ei tarkoita ovat yksinäsiä tai ei ole suhdetta.Helsinki lähiöstä
- Anonyymi
? 🙈 no Mites toimisit jos mies lähettelisi sulle aamuyön viestejä? Miksi vastaat heille?! Tuskin kukaan yksipuolisesti toista pommittaa kovin kauaa…eli taidat silti hakea huomiota.
jos alusta asti rehellisesti sanottu mihin on valmis, niin en usko tohon suuttumiseenkaan. - Anonyymi
Sammutat vain miellyttämiskoneistosi ja annat naisille kevyttä tylytystä etkä jatka heidän aloitteitaan sosiaalisella tasolla vaan esim. keskustelunavauksissa torppaat keskustelun vastaamalla neutraalin asiallisesti muttet jätä mitään tarttumapintaa tai jatka juttua. Vastaat kun kysytään, eksaktisti, toimitat asiasi ja menet pois.
Tällä tavalla et jää kytemään naisen päähän sosiaalisella akselilla. Jos olet komistus niin saattaa tarvita pari kertaa että nainen saa sen kuvan että hänellä ei ole (naisena) roolia elämässäsi koska et huomio häntä sillä tasolla mitenkään.
Jos olet suosittu olet antanut syytä ajatella niin. Voin järjestää asiasta kurssituksenkin, olen onnistunut päätymään sellaiseen olemisen muotoon jossa naiset jättävät ihan kokonaan rauhaan. - Anonyymi
Menään naiset asiaan Riita väkivalta viha sairaus puhelin myynti opiskelu ajat jossa Nuoret3 saa avoimen riita syötön ratkaisematta avata .
Alkaa Reivelle kosmetologi palvelut3 kuoleman kädet H*orat hyökkää joka suunnasta... ovat varmaankin 35-45 vuotiaita ja kova tarve löytää mies, viime hetket käsillä niillä.
Ole vaan kylmä niitä kohtaan, älä hymyile. Jos tulee keskustelua niin töksäytä yllättäen ettet pidä niitten ulkonäöstä. Siihen loppui jahtaaminen...
Pistä puhelin kiinni yön ajaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie953443Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta33337Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää502353Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten762301Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut862266Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1392088Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt301847HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364101844Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1161772Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin401605