1500kcal/vrk

Onko sopiva?
Olen nuori nainen, painoa pitäisi saada pois n. 8 kg.
2547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joo ihan ok mutta muista että nautit hyvälaatuisia proteiineja myös,sillä sydänlihas tarvitsee sitä muuten tapahtuu sydänlihaksen rappeutumista.
Mineraalien/hivenaineiden/vitamiinien saanti on turvattava,asematunnelin ravintolisäainekaupasta saa jauheena.
Laihdutettaessa kehosta liukenee normaalia enemmän juuri kyseisiä aineita johtuen runsaan nesteen nauttimisesta.

Äänestä
  • ..voipi sitten noudattaa?
    Voiko koko kesän?

    Saakos holia sitten ottaa lain?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


40g rasvaa/vrk kirjoitti:

Onko sopiva?
Olen nuori nainen, painoa pitäisi saada pois n. 8 kg.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu