Nytkö se on sitten menoa ja syöpähoidot päälle. Jää nähtäväksi pääseekö enää jalkeille vai menehtyykö.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/5db72e7c-9d0e-4a61-b005-62f0e87ba2fb
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/5db72e7c-9d0e-4a61-b005-62f0e87ba2fb
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Taitaa on nyt menoa, niin paljon sairauksia miehellä on ja nyt tämä paha sydäri.
Kiidätetty tehohoitoon, aika pahalta kuulostaa.
Aina nuo kiidätetään tehohoitoon. Ei tuon tason äijiä mihinkään odotusaulaan jätetä venttaamaan, vaan ne menevät suoraan kiinni koneisiin niin että jokainen mitattava suure saadaan selville ja kartoitettua ettei käy vahinkoa ja jotain jää huomaamatta ja heppu päätyy hengiltä.
Ja tuon tason poliittisissa näytöksissä on jo valmiiksi sairaalat ja muut vastaavat palvelut määrätty odottamaan ja toimimaan jos jotain tapahtuu. Käytännössä "koko" kerros on varattu Putinille, ja kaikki tilat on varmistettu etukäteen.
Tässäkin käy kuitenkin niin että saadaan todeta että mikäs pahan tappais ja että pahuus kokee jälleen ihmeparantumisen.
Miten niin "mikä pahan tappais"?
Nykyään se on helppo kuunnella kuin navetan lehmä isännän puheita ja tuomita sen mukaan. Lehmäthän ei aitojen yli mihinkään mene edes hakeakseen tietoa.
Ja läpi menee väitteet kuin vettä vain, koska uutinen oli negatiivinen Venäjältä.
Natokirkko rulaa...?
Puten vesipää paisuu ja sen takia että sillä on kuppa sixi pää on paisunut ja sen kyllä huomaa...olisikohan tossa syy
Eiköhän sillä ole sairaala kotona.
Ano valvoo diktaattorin rinnalla ja paijaa putleria.
No mistäs nämä jutut tulee .. paskapuhetta on tullut ihan jo riittävästi joten joku oikeasti tosi asia olisi välillä kiva, mutta kaikki negatiivinen, yleensä se tosi vaietaan "kuoliaaksi"!
Kun Stalin, "Isä Aurinkoinen" kuoli Moskovassa alkoi sen päiväinen pitkäntikunveto.
Suuri Isä Aurinkoinen kuoli kunnikkaasti tukehtuen omaan oksennukseensa jossa sai pelehtiä tuntikausien ajan kukaan ei tullut apuun
STALIN KATSALLAAN RAIVOSTUUI JA TOVERIT AUTTOIVAT JA VARMISTIVAT KUOLEMAN. NIKITA OLISI TIENNYT LÄHEMMIN KERTOA.
Ja paskat. Putin elää ja voi hyvin. On elämänsä kunnossa.
Ehkä elää ja voi hyvin, ehkä ei, mutta ei ihan taatusti ole elämänsä kunnossa. Kukaan ei hänen iässään ole. 😅
Mikä idea olisi kertoa hänen olevan kohta kuolemassa? Minkä reaktion tai toimenpiteet se saisi aikaan lännessä?
Saatanan pikku apuri koettaa saada vihollisensa esille, kun on itse ”kuolemassa”.
Tämä viesti tuli Venäjältä. Kysy siltä venäläiseltä upseerilta, joka Putinin sydänkohtauksesta kertoi.
Lännen paskapropagandaa kuten aina.
Mutta hyvää
Länsi ja itä ovat kaksi eri äärilaitaa.
Pysy niiden ja keskiviivan välissä, oikealla ja vasemmalla sen mukaan miltä näyttää, ettet liiskaudu tulevan voiman alle.
olihan suomen kovin pedof visa myös kirkkovaltuutettu, joten se ei siis juutalsuus, jonkun sivuston jäsenyys, kirkolaisuus siis takaa muuta kuin että toimii KULISSINA
ainahna myyriä ym. myös ollut
mikä parempi paikka "edustaakaan" kuin missä vähemmän epäillään?
+ plus : tilaisuus tekee Varkaan! ym.jne.
Nyt pitää tarkkailla Vova-sedän julkisia ulostuloja (jos on) ja korvan muotoa niissä. Niin kovasti kuin toivoisimmekin uutisen olevan totta, ei kannata nuolaista ennen kuin tipahtaa.
Varmasti erikoisoperaation epäonnistuminen, yhdessä Kiinan kovin varautuneen tuen ja muiden ystävien etääntymisen kanssa, on aiheuttanut Kalsarinmyrkyttäjälle rankkaa stressiä. Sikäli uutinen voi hyvinkin perustua tositapahtumiin. Ja toki kuka tahansa 71 vee voi saada mitä tahansa vaivaa.
hmm....kai muistat että kaikki suursodat on aloitettu pikkumiesten toimesta, putin on pikkumies mutta ei tarpeeksi pieni, mutta Medvedev on. Joten kannattaako puten kuolemaa toivoa, Medvedev kun on potentiaalinenehdokas seuraajaksi.
Potentiaalisia ehdokkaita on monia, eikä Miettinen ole listan kärjessä. Järkevämpi Patrus-poikakin sijoittuu korkeammalle.
Seuraajan etu voi olla sekin, että hän ei menetä kasvojaan, jos tuo Ukrainaan rauhan. Vova-setä on tässä kohtaa täysin jumissa.
Seuraaja ei tuo ukrainaan rauhaa, vn lopullisen ratkaisun ja maailma katsoo hetken suu auki ennen tuhoutumistaan. Medvedev on lähes varmasti Venäjän seuraava presidentti, puten manttelinperijä.
Miettinen on sivuraiteella. Jos hän kuitenkin yllättäen seuraisi Vova-setää, hänen ei enää tarvitsisi mielistellä tätä jolloin voisimme taas nähdä uuden Miettisen.
Tosin kyllä pelkään että hän on jo pahasti alkoholisoitunut ja kuuppa sen mukaisessa kondiksessa.
Tuosta kasvojen menettämisestä, Venäjällä menettää kasvonsa vain jos mielistelee länttä ja häviää sodan.
Medvedev on vahvoilla ja tod näk yhtenäinen venäjä-puolueen ykkösehdokas.
Et kai tosissasi kuvittele, että Venäjällä Kalsarinmyrkyttäjän seuraaja valittaisiin jotenkin muuten kuin (enimmäkseen julkisuuteen näkymättömän) valtataistelun kautta? Siinä leikissä voi joku vaikka tippua ikkunasta, ellei useampikin.
Tuo valtataistelu saattaa olla jo alkanut, ja se on ihan varmasti alkanut jos sydänkohtaus on tosiasia, mitä emme tiedä. Varsin luultavasti sitä ei kuitenkaan voita pahimmin alkoholisoitunut osanottaja.
Vova-setä olisi voinut (ja ehkä voi yhä) antaa ymmärtää tai ehkä nimetäkin suosikkinsa seuraajakseen, mutta sekin on tapa vahvistaa omaa valtaa, että ei anna ymmärtää eikä nimeä, vaan jättää ihan piruuttaan areenan avoimeksi kukkotappelulle.
Aivan, kun sutta lähtee pakoon voi tulla karhu vastaa.
Miettinen on tuhonnut aivonsa ryyppäämällä.
valtataistelun kautta joo, mutta yenäinen vdnäjä puoluesta jossa Medvedev on vahvoilla ja varmin vaalien voittaja, koskaon ollut jo aiemmin pressana.
Ei kanbata kaikkia uutisia uskoa mutta hmmmmmmmmmmm 👍
Erittäin outoa. Ei se, mitä Venäjällä sanotaan tapahtuneen, vaan reagointi siihen.
Eikö ole todettu: "KAIKKI VENÄJÄLTÄ TULEVA TIETO ON VALHETTA"?
Mutta Natokirkon sääntöjen mukaan se on niin vain siinä tapauksessa, että uutinen on positiivinen.
Uutinen on totta Venäjältä vain, jos se on negatiivinen.
Tämä todistaa, ettei kivikausi ole ohi.
"Eikö ole todettu: "KAIKKI VENÄJÄLTÄ TULEVA TIETO ON VALHETTA"?
Lähes kaikki VIRALLINEN PROPAGANDA on valhetta tai puolitotuutta. Yksittäinen venäläinen voi silloin tällöin lipsauttaa totuudenkin. Kysy mieluummin miksi venäläinen upseeri ottaisi riskin tällaisen tiedon levittämisestä, ellei se ole totta. Venäjällä ei ole pahempaa rikosta kuin esitellä Putinin heikkoutta. Kreml on kuten kaikki työpaikat. Ihmiset juoruavat, eikä kaikkea pystytä peittelemään. Sieltä on vuotanut jo pitkään tietoja Putinin hoidoista ja päivystävistä lääkäreistä.
Pidetään peukkuja, että käy hyvin. 👍🤣
Tietenkin! 😁
Toivottavasti polonium tehoaa.
Koitin vähän tutkia venäjän omia uutisia niin asiasta ei löytynyt yhtään mitään mutta en ole kovin kokenut venäjän uutisten lukija vielä ainakaan, joitain päivittäin ilmestyvien lehtien verkkoja sivuja kattelin.
Älkää unohtako!!
Leonid Brezhnev heitti lusikan nurkkaan. kun kulmakarvat kasvoivat yhteen ja tuli oikosulku.
Tuon jälkeen Brezhnev muumioitiin ja johti vielä pitkään neuvostoliittoa.
Et kai kuvitellut Venäjän median uutisoivan, vaikka olisi tottakin?
Vain IL julkaissut tuon "uutisen". Tyypillistä vaihtoehtoista totuutta jota suoltaa monet toimijat eri puolilla maailmaa, myös venäjällä.
Jos tuo monen päiväuni olisi totta, seuraukset olisi arvaamattomat. Myös maailman ykkösuutinen.
Koko maailma siitä kirjoittaa. Venäjä tietenkin kiistää - miten muutenkaan. Kukaan ei tietenkään ota asiaa vakavasti, ennen kuin Putin on arkussa. Ei se kuolematon ole.
Sairaalan ikkuna auki ja omaa lääkettä kehiin, kyllä se siitä👍
Joko torille, joko-joko????
Olisin enemmin huolissani Bidenin terveydestä.
Noin sydämettömällä ei voi olla sydänkohtausta. Vika on lähtenyt anuksesta ja levinnyt päähän tuhoten viimeisenkin järjenvalon. Siis, tutkisivat sen päätä!!
Voisiko sen jo muumioida? 🤔
Laitoin jo pullon hyvää skumppaa jäähtymään.
Novitshok on presidentintekijä. Kuka osaa sitä parhaiten käytellä on seuraava pressa. Muuten luulempa että Moskovassa aika monelle on juuri nyt kuristuksen tunnetta ja ankara miettiminen jäädäkö vain lähteä ja jos lähteä niin minne?
Jos tuo on totta, niin sehän voi tarkoittaa sitä, että Putin ei ole enää pressaskabassa mukana. No toki voihan sinne tulla vieläkin hullumpi johtoon. Uskon kuitenkin, että sota loppuu siihen, kun Putin muuttaa hiippakuntaa. Ei se uusi jeppe halua alkaa heti sotimaan. Se haluaa parantaa Venäjän sotataloutta ja haluaa, että pakotteet puretaan, kiero venäläinen kun on. Sitten ehkä vuosien päästä sekin kajahtaa ja alkaa sotimaan. Ryssä haluaa sotia aina.