Ei näytä hyvältä ,purran äiti kuoli viinaan vain 42v.
Purra nähty taas kapakissa olut tuoppi kädessään
Anonyymi-ap
6187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Millainen tuoppi on - kapakissa ?
- (nähty "kapakissa" olut tuoppi kädessä)
Purralla geneettinen riippuvuus ja addiktio alkoholiin,
Altistui sille jo kohdussa.
Alkoholiaddikti patologinen valetelija koko ajan miettii vain seuraavaa ryyppyä.
Mikäli ryyppyvväli pitenee liikaa alkaa rähjääminen,
Kiukunpuuskat joita nähty jo tarpeeksi vuosien varrella purkautuu passiivisagressiivisina narttuiliuina sekä silkkana vittuiluna kuten kselytunnilla kuultu kommentti ensiasunnonostajat köyhiä mikäli varainsiirtoveroon ei varaa.
Toimittajien ja journalistien kannattaa tarkastaa hyödynsikö Purra itse niitä.
Akkahan on kahden asunnon loukussa juuri nyt!
Enntiedä Purran asioista enkä välitä edes kenenkään yksityis elämästä. Mutta tuo alkoholin siirtyminen vanhemmasta lapseen on usein ihan totta. Tunnen niin monta alkoholistin lasta joista itsestäänkin on tullut alkoholisteja .oma tätisi oli yksi sellainen esimerkki alko juomaan siinä 35 vuotiaana joten teki kuten isänsä joi kunnes kuoli . Äjoten se on aina varoitusmerkki asioissa jos tietää että jonkun vanhempi on alkoholisti niin usein perii juuri sen mistä kärsi koko lapsuutensa. .
Joskus kauan töissä ollessa meille tuli kesälomittaja ja hän oli mahtava pakkaus aina iloinen ja teki töitä oatoksella. Meistä kukaan ei olisi voinut edes sanoa että hän oli alkoholisti, mutta sekin selvensi kun hänestä oli juttu lehdessä missä hän itse kertoi menettäneensä ajokortin ja samalla kertoi siinä artikkelissa. Että oli ollut monta vuotta joka päivä juovuksissa. Siis ajanut myös autoa koko ajan ilman ettei kärynnyt aikaisemmin . Niin että isänsä juoppuden oli perinyt hänkin.Joten viina on viisasten juoma
Miksei Purra saisi myös rentoutua. Eräs toinenkin, tosin entinen naispolitiikko istutstelee useinkin varsinkin nykyään kapakoissa.
Tottakai jokaisella on oikeus ottaa olet kapakassa jos haluavat , niinkauan kun se ei häiritse työtehtäviä.
Ei se sen kummempaa ole se kun miehetkin ottavat sen oluensa eikä niistä kukaan huutele mitään . Naisilla tänään on valta tehdä ihan miten haluaa senkin asian kanssa , kas kun ei olla sidottuna hellaan kuten ennen vanhaan .
En ole persu silti , mutta olen nainen ja puolustan toista naista tottakai oli hän mistä puolueesta hyvänsä .
Antaa Purran yrittää, kun kerran on mandaatin saanut.
Se mandaattihan ei ihan mitä tahansa päätöksiä salli, mutta tässä on hallituskauden puoliväliin mennessä monta hyvää tilaisuutta oppia se.
Orpon hallitus tulee vielä joustamaan monista päätöksistään sikäli kuin aikoo yleensäkään ottaen pitää hallituksen tarvitseman eduskunnan luottamuksen.