Pihlajalinnan sopimus lopetettava

Anonyymi-ap

Miksi poistetaan kirjoitus, jossa tuodaan esiin Kokoomuksen ja Perussuomalaisten juoni äänestää hyvinvointialueen Pihlajalinnan sopimuksen jatkamisen puolesta. Tämä takaa kymmeneksi vuodeksi kalliit ja ylisuuresti mitoitetut terveyspalvelut Soiniin, Ähtäriin, Alavudelle ja Kuortaneelle. Miksi? Miksi siellä pitäisi olla paremmat palvelut kuin muualla maakunnassa? Nämä rahat ovat pois meiltä Seinäjoelta myös muualta, mutta ilmeisesti pienten paikkakuntien Kokoomuksen ja Perussuomalaisten edustajat eivät ole tajunneet, että äänestämällä rahoja Pihlajalinnalle äänestät samalla oman pienen kuntasi terveyskeskuksen kiinni vuorenvarmasti. Nyt pörssiyhtiöt pois ja jos tarvetta ulkopuolisille palveluille niin ne tulee kilpailuttaa isolla volyymilla uudelleen. Nyt herätys Kokoomus ja Perussuomalaiset!!!!

1

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onneks tekin vain kadehditte kaikkea. Teillä ei ole kuin Powerpark ja turha Kanta-Kauhava. Onnea vain, kyllä ne palvelut teiltäkin katoaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      252
      4548
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      128
      2978
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1563
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1461
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1314
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    Aihe