Jos vaikka Edelmann ja Veijonen eivät pääse ketkä palstalaiset laitetaan häjyiksi? Ketkä palstanaikkoset niiden morsiamiksi? Kuka kirjoittaa käsiksen? Kenestä pitoemäntä pohjalaishäihin?
Partakaveri voisi korvata Edelmannin. Trollikka voisi olla pitoemäntä kun osaa heiluttaa kapustaa. AV olisi jämäkkä vallesmanni jne.
-harmiseikirj-
Partakaveri voisi korvata Edelmannin. Trollikka voisi olla pitoemäntä kun osaa heiluttaa kapustaa. AV olisi jämäkkä vallesmanni jne.
-harmiseikirj-
Vastaukset 17
Vanhimmat
Linkki uutiseen:
https://www.iltalehti.fi/tv-ja-leffat/a/2b56c6c6-e4e8-4316-904b-3648247a7887?_gl=1*1cpr98v*ampparit_ga*NzI5MTg2NzE1LjE2OTEzMTk2ODg.*ampparit_ga_3L539PMN3X*MTY5ODY5MDM5OC45OS4xLjE2OTg2OTk1NjcuMC4wLjA.
-harmiseikirj-
Häjyt on kyllä legenda. Harva leffa saa samoin tunteita aikaan. Hitto niitä sikailu kohtauksia, ja mikä tunne skaala tekijöillä läpi koko työn.
Suomalaisessa elokuvassa pitää esiintyä myös viinamies ! Viinamies on semmoinen filmitähti jota naisetkin tulevat elokuvateattereihin katsomaan kun on oikea kassamagneetti.
Se tulee uudessa Vätykset sarjassa, mutta ensin pitää esitellä koko kööri ykkösosassa.
Vätykset I - Palstamiitti
Vätykset II - Viinamiehen paluu
Voinen jäädä statistiksi, kuten muutenkin mielelläni jään. 😄
Ehkä pohjalaisen kyläkaupan tai baarin ruma kassa olisi sopiva rooli. 👍
Viinamies.
Jaajo ja seksikäs suklaa
Sinä voit tehdä cameo-roolin ry*sän desanttina.
MikkoJuhani, AV ja E-Lukka. Siitä tulisi kyllä ihan erilainen tarina :)
Höh no joo, murrepuoli ainakin olisi hallussa
Mjoo
Pidän itse leffasta niin mittavissa määrin, että on turha tulla mussuttamaan muuta.
Joo siis jokainen täällä pörräävä kärpänen sopii kyseiseen leffaan.
Paitsi minä.
(hirn)
tiärä ny nuasta miältymyksistä, näkemättä on jääny ykkösosa ja jää tua kakkonenki varmahan.
Mitä sitä ny arkipäiväästä elämänmenua eriksehen kattomahan valakokankahalta, höh
Mjoo
Mulla ei ole mitään intressiä sekaantua minkäänlaisiin kakkosiin.
Kyllä mä ihan tällä ykkösellä menisin.
(hihitystä)
https://youtu.be/hV4CnVBwfaw?si=yjD2OMfvL-_hYYqs
No laatutiatoosuus on tiätysti hyvä säilyttää silloonkin vaikkei se tiatoosuus niin selevillä torellisuuresta oosikkaa :D, mutta jos taitaa scifistäki olla kiinnostunu nii kyllähä siinä pohojalaaseskin elämänmenos jotakin viähätystä kai sitte on...
Ja anteeksi kauhiasti etten oo esitelly ittiäni, mikko hämehenlinnasta terve
Mjuu
On on.
Pohjanmaa ei positiona ole positio, vaan mielentila.
Eli jos Isosta Kyröstä roudaa kaverin Etelärannan ihmeisiin, niin päät kolisevat kuin demaripressojen häissä Hakaniemessä.
(naurua)
moon ollu aina vähä sitä mieltä että poliittisis piiriis on aina keilat enemmän tai vähemmän valimihiksi kumos...häjyylyä esiintyy vääris asioos :)
Loppumeteliä:
https://www.youtube.com/watch?v=kox2WjYyI8w&list=RDkox2WjYyI8w&start_radio=1