Miten korona vaikuttaa?

Anonyymi-ap

Verikokeiden ottamiseen?

7

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuskin se muuten vaikuttaa, mutta kannattaako sitä lähteä labraan mahdollisesti tartuttamaan muita ihmisiä ?
      Itse kyllä harkitsisin ensin.

      • Anonyymi

        Jos se on osa työttömien terveystarkastusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos se on osa työttömien terveystarkastusta.

        Voihan sinne ketä sen tarkastuksen tekee, vaikka soittaa ja sanoa, ettei nyt pääse labraan kun on korona ( jos niin on ).
        Ja sanoa menevänsä kunhan paranee.
        Kyllä ne terveysihmiset ymmärtävät asian.


    • Anonyymi

      Ei nyt mitenkään koronalta suojauduta. Ei maskejakaan, eikä eristäydytä. Luokitellaan yhdeksi flunssan muodoksi. Näin kerrottiin kun kaksi viikkoa sitten sain tartunnan ja testi näytti positiivista. Sain tartunnan ryhmästä jossa oli koronaan sairastunut. Jos soittaa terveyskeskukseen, kertovat että koronaa hoidetaan nyt tavallisen flunssan tavoin. Eli sinne vaan tk:n labraan jos verikokeeseen on tarvista mennä.

    • Anonyymi

      En menisi itse labraan, jos olisin pahemmassa flunssassa, vaikka se ei edes koronaa olisikaan.
      Kyllä ne muutkin flunssat voivat tarttua herkempiin ihmisiin.
      On ihan hyvä välittää myös kanssaihmisistä, jos tilanne sitä vaatii.

      • Anonyymi

        No teepa sinä niin, mutta minä noudattaisin tk:n hoitajan ohjetta. Voi olla että se verikoe on tarpeen tehdä nopeasti, mutta sitä tarvetta juuri minulla ei tällä hetkellä ole. Aloittajalla voi olla. Monesta taudista olen kuullut sanottavat: olisimpa mennyt tarkastukseen ja kokeisiin aikaisemmin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No teepa sinä niin, mutta minä noudattaisin tk:n hoitajan ohjetta. Voi olla että se verikoe on tarpeen tehdä nopeasti, mutta sitä tarvetta juuri minulla ei tällä hetkellä ole. Aloittajalla voi olla. Monesta taudista olen kuullut sanottavat: olisimpa mennyt tarkastukseen ja kokeisiin aikaisemmin.

        Aloittaja kertoi kokeiden liittyvän terveystarkastukseen, niin tuskin on kova tarpeellisuus nopeasti saada.
        Eri asiahan olisi tietysti, jos epäiltäisiin jotain sairautta.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      49
      2368
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      52
      2151
    3. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      205
      1666
    4. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      68
      1630
    5. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      24
      1573
    6. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      18
      1439
    7. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      86
      1394
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      8
      1379
    9. Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!

      Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti
      Haapavesi
      19
      1284
    10. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1281
    Aihe