KEVA: moni eläkeläinen haluaa palata töihin

2104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Töitä ei ole tarjolla edes terveille ja nuorille henkilöille!

Moni eläkkeelle pakotettu olisi halunnut jatkaa työssä, mutta siihen hänelle ei ole annettu oikeutta!

Äänestä
  • 😍😋😍😋😍😋😍😋😍

    😍 ­­N­­y­­m­­f­­­o­­m­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18081405O

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kevan-tutkimus-moni-elakelainen-haluaa-toihin-nain-paluu-sorvin-aareen-usein-tapahtuu/8811368#gs.7qwsxj

Eläkeläisten keskuudessa osa-aikatyön tekeminen on yleisempää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu