On mikä? halvin versio hyvin vähillä varusteilla on mikä? Vetokoukku on usein käytössä mutta ei pitkiä matkoja. Ei oikein ole löytynyt tämmöistä vain isoja ökykalliita joita en tarvitse eikä ole edes rahaa ostaa saati ylläpitää.
Awd pieni sähköauto ?
Anonyymi-ap
14317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Millä ajat nyt?
Moro ,ketjun aloittaja vastaa Subaru. Tuo uusi solterra on minulle riittävä mutta hinta on jotrain käsittämätöntä eli puolet liian kallis. Kiina sähköautoa en hyväksy pitäen kertakäyttö tuotteena. Toyota ja subaru on hyvä ja luotettava ja siten paras historian tietoihin nojaten ja tesla on jo liian suuri auto ja möhkäle ja korjaamot kaukana ja jono kuukausissa eli ei tule tähän pihaan tesloja kuin harrastus autoiksi. Solterra on hyvä kun kerran olen kokeillut mutta kallis kona olisi hyvä mutta ei ole 4x4. Halpa joku dacia riittää ja plussaa on mahdollisimman vähät toiminnat eli ajan käytän huolettomasti vain autoa en pelaa sillä. Jatkan subarullani toistaiseksi mutta seuraan uutta pientä awd sähköautoa odottaen josko tulee. Pikku mopoilla saa vetää kärryä muutenhan en semmoista edes ottaisi tuo awd antaa riittävän vetopainon ja toisekseen vedä mitä pitää en kiloja hirveästi vahdi vaan aisapainoa ja ennakointia vahdin. Tesla y kyllä on tuuminnan paikka kuitenkin vaikken oikein pidä siitä ja samalla hinnalla saa uuden solterran ja liian kallis sekin vain autoksi joten tökkii ongelmineen tesla ennemmin solterra.... Jään odottelemaan.
Hinta on liian kallis esim uusi volvo joka on kyllä kelpo auto mitä lukenut. Autotalli com on tyullut kattottua mutta haluamaani auto ei ole ja 40000€ on vasta jotain mutta ei haluamaani mallia. Taidan sähköistää jonkun 4x4 hiacen 20000€ koko auto muutoksineen budjetilla heh. Ei vaan solterraa eniten himoitsen mutta pitää odotella käytettyä semmoista vaihdokki riviin ja näkeepä sen toiminnankin ajan kuluessa miten pelaavat. Se on riittävä auto tarpeeseeni jo nykyisilläkin tiedoilla.
Kalleus on vähän suhteellista, Solterra on kampanjahinnalla 46 k€, mutta eipä Daciaa ja Suzukia lukuunottamatta oikein mitään nelivetoa saa uutena alle 40 tonnilla. Lisäksi varsinkin Suzukissa jarruton perävaunumassa on niin pieni että sillä saa kuljettaa lähinnä terveisiä.
Harvoin millään pikku mopolla saa vetää kärryä.
Taas höpö yrittää löytää olemattomia ongelmia, hihii!
Halvimmat taitaa olla Tesla Model Y neliveto missä on koukkukin vakiona ja sitten Subaru Solterra missä on nyt hyvä kampanja. Alle 50ke lähtee halvin Solterra.
Sitten on tietysti MG:n malliston Marvel mistä myös neliveto jos kiinalaisen hyväksyy.
Noista en hyväksyisi mitään. Teslalle nauraa harakatkin, Solterra on sama kuin Tojota eli täysi susi ja kolmas on kiinalainen.
Jos asenne on tuo ja ennakkoluulot tuota tasoa niin miksi kysyit?
Halusitko vain kinata ja osoittaa mieltä?
Tesla Model Y on maailman myydyin automalli... Kaikista autoista, ei pelkästään sähköautoista!
En ole aloittaja. Kerroin vain millaisia nuo kolme merkkiä ovat. Kannattaa pysyä kaukana.
Ei kai Solterrassa ole muuta huonoa kuin pikalatausnopeus, vai miksi se mielestäsi on susi?
MG Marvelin osalta lisäksi sellainen detalji että se on neliveto vain eteenpäin ajettaessa...
Volvolta on tullut uusi edullinen täyssähköauto, ensimmäiset toimitukset kesäkuussa.
Hinta perustuu siihen että vakiovarustelu on 70-luvun Ladan tasolla.
Voihan sitä maksaa enemmänkin jos varusteita tarvitsee.
Avaajan kannattaa etsiä sopivaa autoa Autotalli.comista, siellä on parametrit mieltymyksille, helppoa.