KD ei ole tuominnut Israelin raakaa siviilien murhaamistoimintaa, joten voi päätellä heidän kannattavan sellaista toimintaa.
KD ei ole myöskään vaatinut mitään toimia tämän ilmiön kuriin saamiseksi, vaan monet KD:n edustajat ovat tainneet oikein kehua kovista otteista.
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000009972531.html
KD ei pahastunut ollenkaan kun kristillinen nainen surmattiin Isossa Omenassa. Etteivät olisi oikein kiittäneet rukouksissaan siitäkin!
Kristillisdemokraatit vaikuttavat kannattavan väkivaltaa
37
392
Vastaukset
- Anonyymi
No rapatessa roiskuu ja hullut nyt on vaan pidettävä aisoissa ei siinä mikään auta.
- Anonyymi
Niinkö Jeesus opetti?
- Anonyymi
aito_Iainen kirjoitti:
Mitä Jeesus opetti pahan vastustamisesta? 😺
Eikö KD:ssa ole tutustuttu siihenkään asiaan? No eipä ihmetytä kyllä.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#180915818
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ne ovat vääräuskoisia, joten kristinuskonharhaisten mielestä niitä voi kohdella vt:n ohjeiden mukaan.
Juutalaisten kohtaloa kd katsoo sitten myöhemmin persujen kanssa uuneja lämmitellen.Hamas aloitti hylkäämällä raakalaismaisesti Israelin siviileitä vastaan ja kidutti ja tappoi heitä. Se on sotarikos.
Israel on varoittanut siviileitä ja pyytää poistumaan Hamasin kohteista jotka aikovat tuhota.
Israelilla on oikeus puolustaa maataan ja kansaansa. Ikävää jos hamas ei suojele Gazan siviilejä. 😼- Anonyymi
En tiedä terroristijärjestön koskaan suojelleen siviilejä.
Enkä tiedä, miten Hamas voisi sen tehdä, ei heillä ole ilmatorjuntaseistusta eikä resursseja rakentaa suuria väestönsuojia. Luolastot ovat aika halpa ja heppoinen systeemi, lähinnä suojaavat tiedustelulta, eivät Israelin pommeilta. Ei niihin mahdu siviilejä, hyvä kun Hamasin omat terroristit.
Mutta se ei yllätä, että KD haluaa avukseen vaikka terroristijärjestön päästääkseen Israelin vastuusta. Kyllä tuollakin saa mummot testamenttaamaan omaisuutensa Essayahin elättämiseen.
- Anonyymi
Kuten Raamattu todistaa niin Jumala rakastaa viattomien veren vuodatusta. Israelin iskuissa Gazaan toteutuu Jumalan rakkaus.
- Anonyymi
Amalekialaisia Iisraelin Jumala eritoten rakasti. Melkein KD rakastaa köyhiä ja työttömiä.
- Anonyymi
Sota on kyllä kiusallinen asia ei vain KD:lle vaan monelle muullekin kun juutalaiset sapattinakin tappavat ihmisiä.
Kristillisdemokraattisen puolueen kannattajia on myös suurin osa kristillis-sionistisista lahkolaisista. Se pakottaa suun soukalle ja epäpyhään vaikenemiseen, vaikka omatunto kärsiikin. Silloin kun on kyse puolueen kannatuksesta, joutuu uhraamaan kristillisen moraalin. 🌹👀
- Anonyymi
Siinä taas tyypillinen fariseuksen kommentti. Kristillisestä rakkaudesta ei ole tietokaan.
- Anonyymi
Silloin kun on kysymys uskovien solvaamisesta, niin ourolla ei ainakaan ole moraalia lainkaan.
Eikä omaatuntoa. Olisikohan se viina tehnyt tehtävänsä? Anonyymi kirjoitti:
Silloin kun on kysymys uskovien solvaamisesta, niin ourolla ei ainakaan ole moraalia lainkaan.
Eikä omaatuntoa. Olisikohan se viina tehnyt tehtävänsä?'Kristilliset sionistit' väittävät olevansa ainoita 'uskovia'. Näin ei kuitenkaan ole. Kun sanon tämän selkeästi, selittävät minun 'solvaavan'. 🌹👀
- Anonyymi
ouro kirjoitti:
'Kristilliset sionistit' väittävät olevansa ainoita 'uskovia'. Näin ei kuitenkaan ole. Kun sanon tämän selkeästi, selittävät minun 'solvaavan'. 🌹👀
Miksihän Ouro alkaa VALEHTELEMAAN?
"'Kristilliset sionistit' väittävät olevansa ainoita 'uskovia'.
Kuukaan ei ole väittänyt noin.
Saako teologi valehdella noin julmasti? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Silloin kun on kysymys uskovien solvaamisesta, niin ourolla ei ainakaan ole moraalia lainkaan.
Eikä omaatuntoa. Olisikohan se viina tehnyt tehtävänsä?Ettekö te itse solvaa sitä niin sanottua uskoantoanne omalle tekopyhyydellänne ihan tarpeeksi?
- Anonyymi
ouro kirjoitti:
'Kristilliset sionistit' väittävät olevansa ainoita 'uskovia'. Näin ei kuitenkaan ole. Kun sanon tämän selkeästi, selittävät minun 'solvaavan'. 🌹👀
Hesarissa oli juuri Palestiinan luterilaisen kirkon piispan haastattelu, jossa hän totesi etteivät kristityt sionistit tai messiaaniset juutalaiset pidä heitä edes oikein kristittyinä.
Osansa saavat toki kristityt sionistit ja messiaanisetkin, siinä missä tavallisetkin kristityt, äärijuutalaiset toivovat päälle syljeksien heitä painumaan vit*uun Israelista.
-a-teisti- Anonyymi kirjoitti:
Hesarissa oli juuri Palestiinan luterilaisen kirkon piispan haastattelu, jossa hän totesi etteivät kristityt sionistit tai messiaaniset juutalaiset pidä heitä edes oikein kristittyinä.
Osansa saavat toki kristityt sionistit ja messiaanisetkin, siinä missä tavallisetkin kristityt, äärijuutalaiset toivovat päälle syljeksien heitä painumaan vit*uun Israelista.
-a-teisti-Mistä lienenkään käsitykseni saanut, että kristityt sionistit pitävät itseään ainoina kristittyinä.
Nythän on hyvä tilaisuus ilmoittautua niiden, jotka tulkitsevat Raamattua siten, että Israelilaisten tulo Palestiinaan olisi paluuta Jumalan lupaamaan perintömaahan, mutta pitäisivät myös perinteellisesti tulkitsevia oikeina kristittyinä. Odotan ilmoittautumisia todellakin suurella mielenkiinnolla. 🌹👀"Kristillisdemokraattisen puolueen kannattajia on myös suurin osa kristillis-sionistisista lahkolaisista. Se pakottaa suun soukalle ja epäpyhään vaikenemiseen, vaikka omatunto kärsiikin. "
Itse asiassa näin asia taitaa olla.
- Anonyymi
Vihervasuripiipertäjät halauavat tuhota Jumalan omaisuuskansan Hamasi-iskujen voimalla. Onneksi Kaikkivaltias puolustaa omiaan.
- Anonyymi
Hamas ei pysty tuhomaan monin verroin suurempaa ja rikkaampaa Israelia, ei sitten millään. Jos Israel tarvitsee moista kirppua vastaan vielä Jumalansakin, puhumattakaan kaikista maailman siionistihihhuleista, niin onnettomasti on asiat siinä maassa.
- Anonyymi
Vielä löytyy puhtia Suomen nuorisosta!
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009974622.html
t.
KTS- Anonyymi
Hyvä, että edes jotkut vielä pitävät esillä kristillisiäkin arvoja.
Muistutetaan nyt, että kristilliset arvot perustuvat Uuteen Testamenttiin ja Jeesuksen opetuksiin, eivät Mellerin tai Essayahin sekaviin höpinöihin. - Anonyymi
Israelia ei enää kaasuteta, siihen he eivät antaudu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Israelia ei enää kaasuteta, siihen he eivät antaudu.
Miksi eivät tehneet vastarintaa silloin? Ajattele kymmeniä tuhansia juutalaisia ja vain muutama sata vartijaa ?
- Anonyymi
Suomen nuoriso seisoo Gazan rinnalla.
HYVÄ!
KTS- Anonyymi
No ei nyt sentäs.
Jos KTS ja muutama muu vihervasemmistolainen tukee Hamasin terrorismia, niin Suomen nuoriso on sen verran fiksua, että tajuaa tuon terroristijärjestön aikeet.
Tyhmä kysymys: "Miksi eivät tehneet vastarintaa silloin"
Yhtä hyvin joku voisi kysyä, miksi Gazan siviilit eivät tee vastarintaa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei nyt sentäs.
Jos KTS ja muutama muu vihervasemmistolainen tukee Hamasin terrorismia, niin Suomen nuoriso on sen verran fiksua, että tajuaa tuon terroristijärjestön aikeet.
Tyhmä kysymys: "Miksi eivät tehneet vastarintaa silloin"
Yhtä hyvin joku voisi kysyä, miksi Gazan siviilit eivät tee vastarintaa?Kyllä he tekevät. Ja sanoivat etteivät anna periksi Israelille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä he tekevät. Ja sanoivat etteivät anna periksi Israelille.
Eivätpä tee. He muuttavat kiltisti etelään pois Israelin tieltä, vaikka Hamas yrittää estää heidän muuttonsa, koska se tarvitsee uhreja omaan propagandaansa.
- Anonyymi
Yhdysvalloissa on miljoonia muslimeja ja arabitaustaisia äänestäjiä. Arab American Institute -tutkimuslaitoksen tuoreessa kyselyssä Bidenin kannatus arabitaustaisten amerikkalaisten parissa on pudonnut 17 prosenttiin, kun se vuonna 2020 oli 59 prosenttia. Mikäli Biden vieraannuttaa nämä äänestäjät ensi vuonna useissa vaa’ankieliosavaltioissa, kuten Michiganissa, hän voi jopa hävitä vaalit.
:D
KTS "Esitutkinnassa on selvinnyt myös, että järjestyksenvalvojien yhteisössä on laajana käytössä toimintamalli, jossa epäasiallisesti ja provosoivasti järjestyksenvalvojia kohtaan käyttäytyvät kohdehenkilöt viedään hissiin, jossa heitä pahoinpidellään, nöyryytetään ja uhkaillaan, poliisi kuvailee."
Järkyttävää ja suunnitelmallista väkivaltaa!- Anonyymi
Kyllähän kunnon muilutus on on paikallaan sillä saadaan pidettyä ihmiset aisoissa.
Anonyymi kirjoitti:
Kyllähän kunnon muilutus on on paikallaan sillä saadaan pidettyä ihmiset aisoissa.
Jahas, sitä yritetään sitten provosoida...
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1127989Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4007163Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804464Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294199Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032619Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332365- 1012336
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps202039Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-02000Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11907