On mennyt surullisen huonoksi deittailu koska jos sanoo ettei käy baareissa niin naisen kiinnostus loppuu heti.
Naisia ei raitis mies kiinnosta.
Anonyymi-ap
15322
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Eivät kaikki naiset ole baarikärpäsiä! Itse en käytä alkoholia, eikä minulla ole varaa käydä baareissa kuin kahvilla korkeintaan. Minulla on parempaa käyttöä rahalle kuin että sijoittaisin sen baarissa istuskeluun.
Onhan tässä elämässä paljon muutakin viihdettä. Kyllä mies voi ottaa joskus pullosta, ei siinä mitään.
Mikä sinua itseäsi niissä viinanaisissa sitten niin kiehtoo? Miksi haluat nimenomaan sellaisen naisen, jolla on täysin erilaiset elämäntavat kuin sinulla itselläsi?
Se ei oo pointti
Päihteetön suhde
Tietysti on. Miten kuvittelet saavasi päihteettömän suhteen päihteiden käyttäjän kanssa. Onko sulla joku parantajasyndrooma?
Viinaa pitää juoda jos naisseuraa ja oman perheen haluaa.
Raitis mies jää yksin naisettomaksi ja perheettömäksi.
t. viinamies
Minua kiinnostaisi tietää onko syy miehen päihteettömyyteen siinä, että se on joskus ollut ongelma vaiko ihan muuten vain; terveiden elämäntapojen noudattamista.
Ei minua sinänsä haittaa, jos mies ei käytä alkoholia, vaikka itse käyttäisinkin. Yleensä juhlissa ym. tapahtumissa on esimerkiksi alkumaljana alkoholitonkin vaihtoehto tai sen voi helposti pyytää.
Raitis tai hyvin vähän alkoholia käyttävä mies kiinnostaa kyllä. En itsekään juuri käytä alkoholia. Sen sijaan sellainen periaatteellisesti raitis, joka tekisi alkottomuudestaan numeroa, ei kiinnosta. Ei myöskään sellainen, joka valittaisi siitä, jos minä joskus saatankin juoda lasillisen tai kaksi (kirjaimellisesti). Mä en ylipäänsä jaksa nipottajia ja niuhoja.
Myös se, jos mies on kuivilla oleva alkoholisti ja siksi täysin alkoton, olisi ongelma. Mä en usko, että kykenisin kovin helposti luottamaan sen raittiuden pysyvyyteen.
Absolutistimiehet ovat tylsimyksiä. Linkolalla oli tapana viljellä tuota tylsimys-termiä. Kuka vattu ja selväjärkinen nyt mitään anti-jännämiehiä elämäänsä tahtoisi? Heidän edukseen täytyy kuitenkin todeta että heillä on sentään käytöstapoja toisin kuin jännämiehillä.
Raitis mies on tylsä. Naiset haluaa juhlia joskus.
Eivät kaikki naiset halua. Juhliminen on helvetillisen tylsää puuhaa.
Ehkä sen takia kun raittiit miehet voivat olla melko tylsää seuraa. Naiset tiettyyn ikään asti haluavat äksöniä elämään. Tähän päätelmään olen itse raittiina miehenä tullut. Elämä kun pitkälti pyörii työn, kuntosalin, kirjojen lukemisen, koiran ja netflixin parissa. Mukava olisi kun olisi arjessa seuraa mutta kaikki mun tekemiset on sellaista, että niiden parissa yksinkin ajan saa kulumaan ja harvoin seuraa edes ehtii miettimään kun päivät on niin nopeasti ohi. Tylsää tuollainen elämä taatusti olisi henkilölle joita ei samat asiat kiinnosta.
Totta turiset
t:viinatypy
Se on yksin oltava tai juotava viinaa jos haluaa oman kumppanin löytää.
T: viinamies
Vaihda jo levyä.
Se voi olla näin mutta taas vastavuoroisesti minua ei kiinnosta nainen joka käy baareissa ja hänellä on tarve niihin päästä sekoilemaan. Nainen jonka mielestä känni on hieno juttu ja siihen pitää panostaa. Ei kiitos.