Pekka Sauri

Hoi, muistaako kukaan Pekka Saurin Yölinjaa aikoinaan kuunnellut, että mikä oli se bossanova biisi mitä se Pekka aika usein soitti?

Pyörii jatkuvasti mielessä niin pakko saada se.
2213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lisään vielä, että siinä oli semmottinen hempeä-ääninen naislaulaja. Muuta en osaa siitä sanoa kun en yleensä bossanovaa kuuntele :) Toivottavasti kuitenkin joku tietää mistä puhun. :D

Äänestä
  • eipä tule nyt mieleen tuota kipaletta, vaikka todennäköisesti olen itsekin sen kuullut. kuuntelinhan yölinjaa lähes joka kerta. itse kyselisin, että onko sinulla tai jollakin muulla lukijalla aavistusta siitä, mikä oli tuo yölinjan tunnari, joka aina soi lähetyksen alkuun? pekka on legenda, jota kaipaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jamppa kirjoitti:

Hoi, muistaako kukaan Pekka Saurin Yölinjaa aikoinaan kuunnellut, että mikä oli se bossanova biisi mitä se Pekka aika usein soitti?

Pyörii jatkuvasti mielessä niin pakko saada se.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu