Aina laihdutuskuurin jälkeen syöminen lisääntyy .Jos silloin ei vaihda heti syönti tyyliä alkaa lihominen.
Laihdutuksen aikana pitää syödä vähän aamusta iltaan.
Syöntityylin kannattaa VAIHTAA heti erillaiseksi kun lopettaa laihduttamisen niin että syö päivällä enemmän sen takia että se vähentää ilta ja yö syömistä niin että kalorit pysyisivät noin 2300-3000
Lihomista EI pysty estämään edes liikunnalla jos kalorit alkaa olemaan joka päivä 3500-4000
Tuon verran tulee kokemukseni mukaan jos syö väärällä syöntityylillä.
Sillä lihoo vaikka ei söisi yhtään herkkuja
Koska paljon liikuntaa harrastavankin kuluttaa yleensä päivässä vain noin 3000 kaloria
Syöminen lisääntyy laihtumisen jälkeen,lihomisen pysäyttäminen.
2
159
Vastaukset
- Anonyymi
Viime kerralla pysäytin oman lihomiseni tuolla tyylillä
Aloin syömään päivällä paremmin noin kahden viikon ajan ja sitten laihdutin onnistuneesti kilon mikä on minulle erittäin paljon laihduttu.
Minulla ei koskaan paino paljon laske,mutta kehon koostumus muuttuu vähemmän rasvaiseksi.- Anonyymi
Sopiva kalorimäärä illalla ja yöllä on yleensä noin 500-1000 kaloria.
Silloin kun ennen aina lihoin takaisin söin päivällä vain 1000 kaloria ja sitten illalla ja yöllä tulikin lisää 3000 kaloria.
Joskus saatoin kyllä syödä jotain herkkua päivälläkin.
Liian alhainen kalori ja hiilihydraattimäärä päivällä tekee jo kolmen viikon kuluttua sen että energiatasot laskee liian alas ja siitä tulee väsymystä ja heikotusta eikä jaksa tehdä mitään (esim kuntoiluun ei ole mitään haluja)ja se aiheuttaa senkin että alkaa syömään paljon illalla ja yöllä.
Yöllä riittää muutenkin pienempi määrä energiaa koska nukkuessa sitä ei kulu paljon yhtään.
Kuitenkin ennen nukkumista pitää syödä aina jonkin verran koska siitä saa hyvät yöunet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012140Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2971934Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041726Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321351
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii251092Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671089- 511057