Paras erikoishammaslääkäri Pääkaupunkiseutu ?

Anonyymi-ap

Minulla on hampaissa kiillevaurioita. Hakusessa erikoishammaslääkäri. Suosittele Paras erikoishammaslääkäri kenellä olet käynyt Pääkaupunkiseutu?

3

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minkähän alan erikoishammaslääkäriä ajattelit? Minä olen käynyt hyvällä parodontologilla, mutta sinä et varmaankaan tarvitse parodontologia. Mene ensin ihan tavan hammaslääkärille, hän neuvoo eteen päin, jos on tarvis.

    • Anonyymi

      Se on hakuammuntaa. Olen käynyt monessa paikassa 30 vuoden varrella. Vaikea suu ja paljon erilaisia toimenpiteitä. 90-luvulla oli viimeiset hyvät. Lopuksi aina huomaa että kysymys onkin enemmän rahan keräämisestä ketjulle kuin asiakkaan hoito. Tämä ei ole turhaa panettelua vaan täyttä totta kohdallani.
      Toivon että löytäisit hyvän tai että joku täällä sellaisen ehdottaisi. Olisin minäkin kiinnostunut kuka se olisi. Nyt olen päässyt julkiseen erikoishammashoitoon. Kun tämä homma on putkessa ja mahdollisesti uusi homma ilmaantuu, kestää pitkään jonotus, joten yksityinen hyvä on aina tarpeen olla omassa tiedossa.
      Ehkä tuo ensimmäinen ehdotus on oikea. Menet vain jollekin ja katsot mitä hän ehdottaa. Minä menisin tuossa sinun tapauksessa julkiselle. Tiedäthän että jos menet aamulla vastaanoton luukulle kyselemään, siellä voi olla peruutusaikoja ja pääset jopa samalle päivälle. Kiillevaurio laskettaneen kiireettömäksi, joten puhelimessa tilattu aika saattaa kestää pitkään. Zemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe