Kuinka hyvin tunnet tämän vuoden elokuvia? Tee testi ja katso tulos.
Oma tulos 5/10
https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000009942154.html
Elokuvavuosi 2023 eli visainen elokuvavisa
26
408
Vastaukset
- Anonyymi
8 oikein mutta olikohan niitä kysymyksiä 12? minusta tuntuu että useampi kuin 2 meni väärin.
-harmiseikirj-- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18105146K
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
En ole nähnyt näitä tämän vuoden kotimaisia elokuvia. Olen kuitenkin lukenut arvosteluja ja elokuvien esittelyjä monesta julkaisusta. Eivät ne olleet täysin outoja.
"Elokuvat ja popcornit ovat sinulle elämän suola!
Vastasit oikein 8 kysymykseen"Hyvä tulos! En määkään oo nähny, mutta on jäänyt joistain nimi mieleen ja näyttelijöitä yms. kun olen lukenut elokuvista tietoja jostain, esim. vaikka Ilta sanomista tai Iltalehdestä.
Norppa83 kirjoitti:
Hyvä tulos! En määkään oo nähny, mutta on jäänyt joistain nimi mieleen ja näyttelijöitä yms. kun olen lukenut elokuvista tietoja jostain, esim. vaikka Ilta sanomista tai Iltalehdestä.
Tämän vuoden elokuvista on kirjoitettu riittävästi, joten ei ole voinut välttyä yksityiskohdilta ja näyttelijöistä. Aina sieltä jotain jää mieleen.
tosi.typy kirjoitti:
Tämän vuoden elokuvista on kirjoitettu riittävästi, joten ei ole voinut välttyä yksityiskohdilta ja näyttelijöistä. Aina sieltä jotain jää mieleen.
Näin on.
Elokuvat ja popcornit ovat sinulle elämän suola!
Vastasit oikein 7 kysymykseen6/12 ei oo nää uusimmat leffat kyllä oikein hallussa.😀.
Norppa83 kirjoitti:
No ei se mitään, ei mullakaan. Mulla tuli tulokseks 5.
Joo ja eipä tuo nyt oikeastaan hirveesti edes harmita yhtään kun tosiaan ei oo yhtään tullu seurattua muuta kuin mitä jossan otsikoissa on vastaan tullu.😀.
Norppa83 kirjoitti:
Jep. Mulla pisteen vähemmän kuin sulla.
Juu...ero oli taas päätä huimaavan suuri.😀.
8/12 ja siitä voi jo kiittää hyvää tuuria. Hirttämättömät on ehkä uskomattomin elokuva ikinä uusintaversiolle. Ellei sitten joku tee Pekka ja Pätkä Suezilla uudelleen. Hiekkakuopat on kivoja leikkipaikkoja.
Norppa83 kirjoitti:
Hyvä tulos! No kuka esittäis Pekkaa ja kuka Pätkää uusintaversiossa, jos sellainen tehtäis?
Jos Jussi Vatanen kelpaa Kaurismäelle peruspöhkön rooliin, niin kelpaa Puupääksikin. Se Töyssy olisi itseoikeutettu Pätkä. Justiinaa pitää vähän miettiä.
scrg kirjoitti:
Jos Jussi Vatanen kelpaa Kaurismäelle peruspöhkön rooliin, niin kelpaa Puupääksikin. Se Töyssy olisi itseoikeutettu Pätkä. Justiinaa pitää vähän miettiä.
No Jussi Vatanen olis ehkä ihan jees Pekka Puupäänä ja Mikko Töyssyä määkin vähän aattelin Pätkän rooliin.
- Anonyymi
Tämän vuoden leffat eivät ole sinulle tuttuja, ehkä katsot elokuvia muutaman vuoden viiveellä!
Vastasit oikein 2 kysymykseen.
Jaa, sarjat ja leffat...Niitä katellut aikoinaan paljonkin, Ei oo vaan kiinnostanut viime vuosina, tosi vähän tullu mitään katottua, tai seurattua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude27215281Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy12510176Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1089401Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump237129Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1826567Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1766258Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri335632Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole474826Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys281992IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti1511717