Vaimon outo kysymys

Anonyymi-ap

Aloitin käymään kuntosalilla 2-3 kertaa viikossa. Hieman normaalia enemmän.
Vaimo kysyi onko mulla toinen nainen, kun käyn salilla nyt useammin?
Kysymys tuli ihan puskista, eikä pitäisi olla mitään aihetta. Haluan vaan pitää hyvästä kunnosta huolta.

Onko vaimolla jotain omakohtaista kokemusta vai kuinka yhdisti salin toiseen naisen? Vai aloittaako naiset kuntosalin vain näyttääkseen paremmalta toisen miehen silmissä?

3

630

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No on se ihme jos harrastustakin joutuu selittämään. Kyllä miestä alkaa ottamaan päähän luhistunut kroppa joka kerää vuosi vuodelta hyytelöä itseensä. Tämän takia itse käyn harrastamassa useasti viikossa. Työlääkäriltä on tullut kehuja lihaksikuudesta kun ikää alkaa kohta olla sen 50v.

    • Anonyymi

      Itseasiassa, mun mies jäi kiinni pettämisestä ja jälkikäteen tajusin, että oli kauheesti alkanut kuntoilla jne. Ehkä siinä alkaa eri tavalla miettiä viehättävyyttään,. Ja ehkä osin syynä oli se, että helpompi olla muualla jos on syyllinen olo. 🙄 En toki sano että kaikki kuntoilijat pettää 😄 mutta siis ehkä se kyssäri tuli siitä mieleen.

      • Anonyymi

        Minäkin tajusin vaimon kysymyksen vasta jälkikäteen. Parisuhteessa on nyt monia vuosia myöhemmin ollutkin luottamuspulaa juuri vaimon tekemisistä ja tuo vaimon vanha kommentti tuli mieleen. Miten vaimo tommosta miettii, kun en mitään aihetta antanut omasta mielestäni. Hänhän sen ajatuksen jotenkin osasi ajatella jo 10 vuotta sitten ja luottamuspula vaimoon syntyi vasta viime vuosina. Herää nyt kysymys, peilasi vaimon kysymys hänen omaa ajatusmaailmaansa ja käytöstään jo tuolloin?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      59
      798
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      773
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      46
      650
    4. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      213
      588
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      42
      543
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      52
      526
    7. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      76
      523
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      506
    9. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      82
      483
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      37
      480
    Aihe