No nyt rupes tulemaan nuoria miehiä

Nämä ei heti lopukkaan , ensimmäisen kymmenen miljoonan jälkeen tulee sitten seuraavat kymmenen .
3136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvä niin. Sinähän sen lystin maksat, niiden elämän. Halusit tai et.

Äänestä

AIVAN SOTAKUNTOISET SUOMEN VALTAAVAT TUHHOISUUKSIN JA SYÖVÄT KAIKEN JA HÄVITYS VIELÄ PÄÄLLE

Äänestä

Kela-peräinen maahanmuutto ei ole kenenkään etu, paitsi juuri sen elintasopakolaisen etu ja sitä hän tavoitteleekin.

Vaikka Suomeen otettaisiin kymmeniä miljoonia elintasopakolaisia, niin heitä on edelleen satoja miljoonia lisää jäljellä ja syntyy koko ajan lisää. Ei tämän tapainen maahanmuutto ole ratkaisu yhtään mihinkään. Se on vain haitta kyseiselle maalle. Työperäinen maahanmuutto sen sijaan on eri asia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nämä ei heti lopukkaan , ensimmäisen kymmenen miljoonan jälkeen tulee sitten seuraavat kymmenen .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu