Suurlakko ajoitettava pörssirikollisten "linnanjuhlien" aikaan - Tehkää se !

Anonyymi-ap

On osoittautunut tehottomaksi, taistelu pörssirikollis-äärifasisteja vastaan, isoimpia talousrikollisia, ja niiden eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmää vastaan, joten työntekijöiden liittojen ja kaikkien kansalaisjärjestöjen-yhdistysten ym ihmisoikeuksia puolustavien tahojen, kannattaa tällä kertaa, toteuttaa SUURLAKKO, yleislakko, pörssirikollisten veroparatiisi-linnanjuhlien ajalle.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18110635/opposition-leikkauksien-valevastustaminen-ei-riita-mihinkaan#comment-124307057

Suomen kansalaiset pahoinpidelty, taloudellisesti täysin oikeusturvattomaksi, ilman minkäänlaisia aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia. Työntekijöiden liitot eivät saavuta, mitään aitoa ja todellista, ilman kaikkien kansalaisten mukaan SUURLAKKOON ottamista. Tehkää se myös kunnolla, siten että ajoitus osuu pörssirikollisten "linnanjuhliin".

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18111575/lansiraja-vuotaa-isosti-rasismikortti-maahanmuuton-moninkertaistaminen-kaynnissa#comment-124321028

25

1730

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Suur mielenosoitukset myös-

        tuo hallitus on saatava nyt pois - ja järkeä tilalle maan asioiden hoitoon.

        KANSANPALKKA NYT!!!

        Kokoomus kiellettävä puolueena!!!


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Siitä vaan seisomaan yksin keskelle Kauppatoria ja huutamaan, että nyt on se suurlakko. Ketä kiinnostaa vanhat kommareiden tavat.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Liikuntarajoitteisten eläkeläisköyhien kimppuun, rauhankulkueesta kotiin palatessa, käyneille veroparatiisi-supon miehille tiedoksi, että nyt emme tarkoita mitään rauhankulkuetta, vaan ihan aitoa SUURLAKKOA, koko valtion kiinni, kunnes pörssirikolliset joiden rikoksia, olette jättäneet viranomaiset tutkimatta, rikoskanteisiin ja kansainvälisen oikeuden eteen syytteissä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18001123/miksi-supon-pelttaria-ei-ole-erotettu-porssirikollisuuden-suojelemisen-takia-

    • Anonyymi

      Koko lakkotouhu on täysin lässähtänyt. Ei ylitä enää edes iltapäivälehtien uutiskynnystä.

      • Anonyymi

        Juuri siksikin SUURLAKKO pörssirikollispresidenttien "linnanjuhlien" aikana, on tärkeä viesti kansan puolesta.


    • Anonyymi

      Missä linnassa pidetään juhlat pörssirikollisille? Jossain Sukevalla vai? Tai Käyrässä ehkä, eihän kysymys ole väkivaltarikollisista.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Porvareiden sikailulle täysi stoppi.

      Yleislakko!

    • Anonyymi

      Juuri niin. Suomen kansa on nälissään, liian pitkään joutunut katsomaan sivusta, kun pörssirikollis-lastenraiskaajat juhlijat, myymäänsä valtiomme itsenäisyyttä - nyt on korkein aika saada tuolle päivälle SUURLAKKO.

    • Anonyymi

      Mikään mielenilmaus ei riitä, pitää järjestää kunnollinen YLEISLAKKO.

    • Anonyymi

      Taksit kun ovat tuolloin lakossa, niin Sauli saa kätellä Haukiota pari tuntia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pietariin suurlakko? Kukaan ei saa päivän kaalisoppaannost. Heh heh

    • Anonyymi

      Suomenruotsalais-venäläistä pörssirikollista ihan naurattaa, kuvaa hyvin Suomen tilannetta, ettei ole enää edes lakko-oikeuksia kansalaisilla, vain näytöksen takia valelakkoja, "hallittuina", että voisi sanoa että on lakko-oikeudet, vaikkei aidosti enää ole.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18123454/valelakot-porssirikollis-yksipuoluejarjestelman-uusin-ase-kansanvaltaa-vastaan#comment-124437274

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 75
      1131
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1124
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1014
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      968
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      935
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      34
      727
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      704
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      53
      634
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      39
      632
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      567
    Aihe