Tiedoksi Urpilaiselle: Eläkeläisköyhät on jätetty jo vuosikymmenet sitten

Anonyymi-ap

Viha kouluttamattomiksi pahoinpideltyjä, yksinasuvia, Suomen eteen ilmaiseksi töitä raataneita, hakattuja siskoja kohtaan, livahtelee Urpilaisen mahtipontisista, opettajien ja pappien, itsetehostusta, korruptiopoliitikko-pörssirikollis-vallan väärinkäyttäjien hierarkioihin vetomaista, sisältävistä, ontoista vale-arvopuheista.

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

"Erilaisiksi", joilla nyt hevostellaan, kelpaavat maahanmuuttajat, saamelaiset, ketkä tahansa muut, mutta sanaa: ELÄKELÄISKÖYHYYTEEN pahoinpidellyt, ei Urpilaisen suusta kuulla nyt, eikä tulevaisuudessa. "Arvo"puheet eivät sisällä arvottomiksi tehtyjä, vain heidät, joille ne arvot on jo myönnetty.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145

Tulee tunne, ettei Urpilainen joko tiedä, ole tietävinään, tai ei ole välittänyt perehtyä, Suomen nyky-yhteiskunnassa vallitsevaan, erittäin syvään eriarvoisuuteen, isoon korjaamattomaan köyhyysongelman, jonka ytimessä ELÄKELÄISKÖYHYYS hätätila on.

https://demokraatti.fi/joka-toinen-paiva-yli-65-vuotias-suomalainen-tekee-itsemurhan-onko-vanhuksienkin-suomessa-kohtapuoliin-jo-pakko-siirtya-rikollisuuden-pariin

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254

Viha kouluttamattomia kohtaan, on niin köyhyysongelman, nais-vammais-sairaus- kuin muunkin vihan ja väkivallan ydintä, sisintä, jota Urpilaisen arvot EU-vuosikymmeninä, eivät ole välittäneet korjata, tehdä ongelmalle yhtään mitään, päin vastoin, eläkeläisköyhyyttä on vain syvennetty, ylimielisellä piittaamattomuudella, opettajien ja pappien jalustalle nostamisella, köyhimpien ihmiselämien kustannuksella.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

JOS Urpilainen olisi viitsinyt edes mainita, heikoimman ja haavoittuvimman eläkeläisväestön, yksinasuvat naiset, olisi se voinut lunastaa, puheensa todellisuuden tasolle, vaan ei, niin sitkeässä on viha yksinasuvia, kouluttamattomaksi pahoinpideltyjä, kirkosta eronneita naisia kohtaan, KorruptioUrpilaisen ÄärioikeistoSdp:ssä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18111433/koyhyyteen-pakotetut-eivat-aanesta-veroparatiisipresidentin-korruptiovaaleissa

Urpilaisella on ollut EU:ssa aikaa, korjata ennenaikaisesti köyhyyteen tappava eläkeläisköyhyys-veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-hätätila - mitään ei ole ongelman korjaamiseksi tehnyt. Se niistä "arvoista" , eläkeläisköyhät on jo jätetty, aikoja sitten.

21

1018

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Urpilaiselle järjestettiin suojatyöpaikka ja se haalii maan täyteen pakolaisia käyttää jopa itse huntua.

    • Anonyymi

      Rasismikortin nöyristelemisellä sitä maahanmuuttoa moninkertaistetaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16699215/petosperskokke-antoivat-kelan-14a-tuista-ulkomaiselle-halpatyovoimalle

      Urpilaisen ura perustuu vihaan kouluttamattomaksi pahoinpideltyjä, yksinasuvia naisia kohtaan. Opettajien ja pappien perintölasten koulutukset ja virat, näyttävät kovin mitättömiltä, pörssirikollis-tohtoreitten- ja professorien rinnalla, jos kouluttamaton eläkeläinenkin, saisi Suomessa ihmisarvon ja oikeudet, aidon, ajanmukaisen, taloudellisen oikeusturvan 2000€/kk MINIMIELÄKKEET.

    • Anonyymi

      Joten jos jollekin jäi epäselväksi: emme tule äänestämään veroparatiisipresidentin korruptiovaaleissa. Meillä tarkoitamme eläkeläisköyhyyteen pahoinpideltyjä, joita Suomessa on n.miljoona kansalaista. Se on paljon potentiaalisia äänestäjiä, mille tahansa puolueelle.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18093029/eutanasia-kissantappajaiset-sote--kansanmurhan-oikeuttamista-elakelaiskoyhilla#comment-124132641

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17851062/naisunionin-naiselakelaiskoyhyysvihamielinen-rahanpesu-porssirikollisuus-linja#comment-120768493

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17928171/oppositio-vaistelee-jalleen-elakelaiskoyhyys-kansanmurhaa-rasismikortin-taakse#comment-121892875

      Rasismikortti kelpaa niin neonazihallitukselle, kuin opposition eläkeläisten hylkääjille, sillä saa lisää hilloa niille, jotka eläkeläisköyhyyteen pahoinpitelemisestä ovat hyötyneet ja hyötyvät.

      https://demokraatti.fi/joka-toinen-paiva-yli-65-vuotias-suomalainen-tekee-itsemurhan-onko-vanhuksienkin-suomessa-kohtapuoliin-jo-pakko-siirtya-rikollisuuden-pariin

      Noin rehvakkaasti ÄärifasistiSdp, käytti eläkeläisköyhiä silloisten eduskunta-korruptiovaalien mainoksissa ja tässä se mitä hallituksessa tekivät:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254

    • Anonyymi

      Tyypillistä Urpilaisen diipa daapaa. Oli niin yliampuvaa puhetta että ei viitsinyt kuunnella. Mama Afrikan on turha tulla tänne palopuheineen. Sossut hurmioissaan taputtivat seisten, en kyllä ymmärrä mille.

    • Anonyymi

      Keitä tarkoittanetkaan "sossuilla", kun on YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ, jonka sisällä näennäinen kahtiajako: GAL - TAN.

      GAL = green, alternative, libertarian, TAN = traditional, authoritarian, nationalist.

      • Anonyymi

        Ota selvää jos et tiedä.


      • Anonyymi

        Punikki-sdp-kommun- 1918 - myyrät. 😭


    • Anonyymi

      Meinaatko Urpilainen saada ääniä piikittelyllään istuvaa presidenttiä ja kilpailijansa kohtaan. Suoranaista vi.....lua henkilöltä joka on sössinyt omat kuviot kotimaan politiikassa. Kreikalle työntämät rahat ja missä ne riihikuivat rahat on. Olisi itse hoitanut asiat paremmin ollessaan hallituksessa. Nyt änkeää ehdolle, kyllä on sossut paniikissa kun eivät parempaa ehdokasta löytäneet. Sossut on paskan puhujia ja karkureita.

      • Anonyymi

        Suomen myyjät jotka lähtee pakoon ulkomaille suojatyöpaikkaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomen myyjät jotka lähtee pakoon ulkomaille suojatyöpaikkaan.

        Rahojen perään ja keikistely selfieitä ottamaan. Häivytään lihapatojen äärelle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rahojen perään ja keikistely selfieitä ottamaan. Häivytään lihapatojen äärelle.

        Seuraavia muotiviikkoja odotellessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seuraavia muotiviikkoja odotellessa.

        Sekä hotellihuone selfieitä oma kuvan kanssa🤣🤣🤣


    • Anonyymi

      Korruptiopolitiikan / pörssirikollisuuden hierarkoihin, tyyliin Ahtisaari, ja keskiluokan perintölasten koulutuksilla tärkeilyyn, rehavasteluun, ylikorostamiseen ja katteettomaan itsetehostukseen: opettajat, papit, jne ja sitä kautta, haavoittuvimpien kouluttamattomaksi pahoinpideltyjen, yksinasuviksi naiseläkeläis-köyhyyteen pakotetuiksi päätyneitten, laiminlyömiseen perustuu, KorruptioUrpilaisen ura EU:ssa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

    • Anonyymi

      Miten joku puoliksi saamelainen, tohtorin ja insinöörin jälkeläinen, edustaisi muka mitään vähemmistöä, tai sitten saamelaisilla täytyy olla todella korkea elintaso kaikilla.

    • Anonyymi

      Korjaus: perintöjälkeläinen.

    • Anonyymi

      Sitä paitsi tuon "kaveria ei jätetä"-hokemisenhan, Ollilan myyräntyöryhmä, kulutti puhki jo kansanmurhaa AI:lla suunnitellessaan.

    • Anonyymi

      Lipponen laittoi taannoin eläkeläisköyhyyden hurjaan lisääntymisputkeen ja nyt kun vuonna-parina Lipposen leikkaama Indeksi tuokin eläkeläisille riippuen takaisin siitä mitä indeksi on vienyt, alkoivat vihreät vaatimaan eläkeläisten veron kiristämistä, "nuorten hyväksi", eli työtävieroksuvien viher-ruohonpössyttäjien loisimismukaavuuksien lisäämiseksi ja paremmat resurssit teiden tukkimiseksi.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      6336
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      39
      4062
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3373
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      13
      3044
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      29
      2332
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2317
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      162
      1926
    8. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      25
      1842
    9. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      28
      1594
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1392
    Aihe