Ei ole enää uutinen, vaan on vakiintunut ymmärrys, että Sanna Marin on sanoin, teoin ja ilmein osoittanut halveksuntaa ikäihmisiä kohtaan, erotellut ja nmitellyt heitä. Nyt hänen belgialainen alavillankampaajansa Conner Rousseau on saanut lähteä puoluejohtajan paikaikalta kohdistettuaan rasistisia puheita ja toimia oman maan kansalaisiin.
Näin on taas saatu nähdä miten kauniisti narsistit ja rasistit löytävät yhteisen tyynyn ja saavat aikaan yhteiskunnallisenkin lakanapyykin.
Miten pitkään tuo Marinin julkisuushaku ja pyllyily jatkuu. Onko hänellä edelleen sellainen väärinymmärrys, että hän voi toimia suomalaisen sosialidemokratian populistisena edustajana?
Sanna Marin ja Conner Rousseau, siinäpä rasistipariskunta
6
170
Vastaukset
- Anonyymi
Mut eihän neeoo pannu . Konnor on homo . Mää oon pannu monen raiskarin kans ja yhen murhaajan kans . Onpa ollut monii talourikollisiikin niin ja yhen Matin kans , se olikin kunnon kyytiin.
- Anonyymi
Onhan Marin ollu jopa televiossa yhen a atunatsi reinkaartion kanssa . Taitaa Sanna olla persuunatsi.
- Anonyymi
Persut on rasisteja eikä kukaan muu
- Anonyymi
Conorit ja Marinit, typerin puheenaihe. Kaksi nousukasta. Toinen sai jo "turpaan" eikä taida kaukana olla toinenkaan.
- Anonyymi
Eikös tätä samaa kaveria syytetty raiskauksesta muutama kuukausi sitten?
- Anonyymi
Pankaa miettien. Tuo oli tessä velkaa, joka on nyt meidän maksettavana. Demari. Nyt se lähettelee selfie-kuvia läsimisestään Espanjan auringossa. Demari. Siellä läsiessään voi harrastaa rantarasismia, kun on paljon paljasta ihopintaa, josta voi tehdä väriluokittelua ja vartaloista ikäluokittelua boomereitten havaitsemiseksi. Demari.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1524606Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja953600Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M183307Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v392890Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12463KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2421800Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka261455Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j2421376Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1801324- 751270