Aikuisen lapsen kuolema

Anonyymi-ap

Poikani kuoli yllättäen, 44 vuotiaana. Ei sairauksia. Yhtäkkiä vaan makasi lattialla sohvalta liukuneena, muutama tunti työpäivän jälkeen ja oli hengetön. Elvytys ei auttanut. Meiltä omaisilta ei ole kysytty mitään. Lähin omainen, täysi-ikäinen mutta nuori pojanpoikani asui hänen kanssaan. Oikeastaan koko lapsen elämän ajan asuivat kahdestaan.
Pian on hautajaispäivä eikä ole mitään tietoa kuolinsyystä. Hänelle tehtiin oikeuslääketieteellinen kuolinsyytutkimus, josta ei ole tullut vielä mitään ilmoitusta.
Haluaisin saattaa tiedoksi, että koronan alettua poikani sai rokotuksesta pahoja oireita. Kertoi jälkeenpäin, että oli luullut saavansa sydäninfarktin kun verenkierto häiriytyi käsivarsissa, oli tunnottomuutta ja hän seisoi lämpimän suihkun alla lähes koko yön, silti aamulla meni töihin tai piti etätyöpäivän. Parisen viikkoa saattoivat ne käsien tai käsivarsien tunnottomuudet kestää. Eihän tämä tieto häntä enää auttaisi, mutta....Mutta minne ja miten tuon kertoisin? Vasta nyt, parin viikon kuluttua, pahimman shokin jälkeen on muistunut mieleen. Niin paljon asioita ollut hoidettavana, että saa varmistettua, että ainoa lapsi, nuori aikuinen, alkaa pärjäämään yksin elämisessä.
Nimim. Elles

6

641

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voimia suruun sekä sinulle että lapselle.

      Toivon, että kuolinsyy selviää, veritulppa tuli mieleen.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😍 ­N­­y­m­­f­­o­­­m­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18116322g

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Osanottoni.
      Aivoinfarkti, aivoverenvuoto tai sydäninfarkti.

    • Anonyymi

      korona rokotteiden jälkeen valtavasti lisääntyneet vakavat sairaudet:

      THL:n tilasto: Suomalaisten sairausmäärät räjähtäneet koronarokotusten alettua – Lisäys diagnooseissa 5500%

      THL:n tilasto osoittaa työterveyshuollon diagnoosit vuosina 2018-2023. Suomen kansanterveys on romahtanut vuoden 2019 jälkeen, jota voidaan pitää viimeisenä normaalina vuotena. Vuonna 2020 ihmisiä pakotettiin sairaaloihin "pandemian" takia pienimmästäkin oireesta, mutta todellinen sairauspommi iski vuonna 2021, kun kokeelliset mRNA-piikitykset aloitettiin. Tilanne näyttää pahenevan vuonna 2023.
      todellisuudessa luvut suurempia koska data on työterveyspuolelta :
      2023 keväällä julkaistu ,https://sampo.thl.fi/pivot/prod/fi/avo/perus17/fact_ahil_perus17?row=diagnoosi-121105&column=aika-87596

      voimia perheelle

      • Anonyymi

        Tämä on aivan järkyttävää!!! Lapset ja nuoret kuolevat sydänongelmiin! Kukaan ei korvaansa lotkauta meidän viranomaisistamme, miksi? Pakkohan tuo on olla tiedossa. Nytkö he istuvat palaverissa miettimässä mikä laitetaan kuolinsyyksi ettei vain rahoitukset, lahjat ja ilmaiset lounaat katoa??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä on aivan järkyttävää!!! Lapset ja nuoret kuolevat sydänongelmiin! Kukaan ei korvaansa lotkauta meidän viranomaisistamme, miksi? Pakkohan tuo on olla tiedossa. Nytkö he istuvat palaverissa miettimässä mikä laitetaan kuolinsyyksi ettei vain rahoitukset, lahjat ja ilmaiset lounaat katoa??

        Jos kyseenalaistat toisten totuuden, menetät oman totuutesi. Osa 2
        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18392690/jos-kyseenalaistat-toisten-totuuden-menetat-oman-totuutesi--osa-2

        Jos ihmiset haluavat olla onnellisia, jos he haluavat vaurastua, heidän on pyrittävä ymmärtämään yhteinen perusta, jokin kokoamispiste.


        Itse luomisen idea, itse luomisen energia juontaa juurensa ihmisen henkiseen olemukseen, toisin sanoen hänen henkeensä. Koska henki on ruumiillistunut, ihminen luulee voivansa saavuttaa tämän merkityksen aineessa ymmärtämättä, että luova toiminta tapahtuu itse asiassa alalla, jossa ihmisellä ei ole vapautta, ei vapautta luoda.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      248
      17335
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12323
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6091
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4935
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4920
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4042
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3625
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      20
      3576
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3076
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      30
      2152
    Aihe