Karmea sähkövaje suomessa kun ydinvoimalala rikki

Älkää ladatko sähköautojanne! Vähentäkää valaistusta ja sähklämitys pienemmälle niin selviydytään venäjän sabotoidessa piakkoin sähköverkkoamme ja infraamme energia sektorilla.
15398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

sähklämitys pn suomeksi sähkölämmitys

Äänestä
  • pn sana on suomeksi on..

    Äänestä

Älkää ladatko sähköautojanne! Vähentäkää valaistusta ja sähkölämmitys pienemmälle niin selviydytään venäjän sabotoidessa piakkoin sähköverkkoamme ja infraamme energia sektorilla. Maalämpö on myös sähkölämmitystä.

Äänestä
  • Puuta pesään niin selvitään tästäkin persujen hallitus ajasta.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Puuta pesään niin selvitään tästäkin persujen hallitus ajasta.

    Persut päästelee rajan yli sabotöörejä.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Persut päästelee rajan yli sabotöörejä.

    "Persut päästelee rajan yli sabotöörejä."
    tyypillinen venäläinen kirjoitus jossa asia käännetty täysin päinvastaiseksi.
    Peltokangas Mauri ja Jussi Hallaaho tainnut kyllä sanoa jotain tästä maahanmuutosta vai onko vaikea ymmärtää selvää suomenkieltä?
    Rajalla käännös ja matka jatkukoon on kirjoitettu.

    Äänestä

Peltokangas mitään sano, huutaa vain suu vaahdossa.

Äänestä
  • "Peltokangas mitään sano, huutaa vain suu vaahdossa."
    Et siis ymmärrä edes Peltokankaan selkeää puhetta. Selvä juttu.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    "Peltokangas mitään sano, huutaa vain suu vaahdossa."
    Et siis ymmärrä edes Peltokankaan selkeää puhetta. Selvä juttu.

    Tommosta se on kuin sinunkin meuhkaaminen. Eikös sekin ole niitä grillijonossa tappelijoita.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Tommosta se on kuin sinunkin meuhkaaminen. Eikös sekin ole niitä grillijonossa tappelijoita.

    "Tommosta se on kuin sinunkin meuhkaaminen. Eikös sekin ole niitä grillijonossa tappelijoita."
    Meuhkaajia on vain yksi ,sinä. Katso peiliin. Opettele ymmärtämään tekstin sisältö rehellisesti.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Tommosta se on kuin sinunkin meuhkaaminen. Eikös sekin ole niitä grillijonossa tappelijoita.

    https://www.youtube.com/shorts/Y8YtC9ZLRCM

    Ymmärrätkö tämmöisenkään asian?

    Äänestä

  • ” En valitettavasti ymmärrä miksi tuo puhuva silmälasiteline meuhkaa netissä. Hänet on kerran valittu eduskuntaan asioita hoitamaan. Siellä ne hoidetaan eikä paasaamalla netissä kuin mikäkin nuohooja.”
    Monessa kohtaa ilkeästi kirjoitat täysin perusteetta erittäin hyvästä suoraselkäisestä ja oikeassa olevasta kansanedustajasta. Lienet hyvin kiero vihervasemiston kannattaja joka ei normaalia arkea ja elämää ymmärrä. Huom itse kirjoitut tämän arvion itsestäsi. Peltokangas on erittäin hyvä kansanedustaja. Persoonaltaan ei ole introvertti mykkä hiljainen arka anteeksi että olen olemassa jne. Oho lähdenpä nukkumaan sillä aamusella pitää herätä varhain.

    Äänestä

  • "En valitettavasti ymmärrä miksi tuo puhuva silmälasiteline meuhkaa netissä. Hänet on kerran valittu eduskuntaan asioita hoitamaan. Siellä ne hoidetaan eikä paasaamalla netissä kuin mikäkin nuohooja."

    Selttäisitkö mikssä persu mauri on tehnyt suomen kansalle väärän teon tai sanan? tai jotain epäoikeudenmukaista? Kerro tai vaikene ikuisesti!

    Äänestä

Edellinen hallitus sabotoi aivan itse, ei tarvinnut ketään siihen avuksi..

Äänestä

Kotimainen tuotanto nyt8000 mw
Tuulivoima 27mw
Aurinkovoima 47mw
Kepu petti taas ja lisää on tulossa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Älkää ladatko sähköautojanne! Vähentäkää valaistusta ja sähklämitys pienemmälle niin selviydytään venäjän sabotoidessa piakkoin sähköverkkoamme ja infraamme energia sektorilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu