Suomen rajoille jopa miljoona turvapaikanhakijaa?
Anonyymi-ap
29291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
ei talvisin tuolla sodita joten ei pakolaisiakaan pitäisi tulla?
Mihin sotaa tarvittaisiin? Kyllähän jossain Venäjällä vainotaan ihmisiä pelkästään homoudenkin vuoksi. Eivät kaikki maat ole länsieurooppalaisia sivistysvaltioita. Ja entäpä jos uskot väärään satuolentoon? Jossain päin se on peruste katkaista kaula.
fhat????
eiks kukaa tajua- kun Venäjä hajoaa- niin tänne on tulossa suuret määrät- miljoonia!!!
tosin silloin kyllä rajat oikeasti tukitaan- ja VR:n junakyydit EU-seen alkavat.
Kyllä.
Junalla suoraan Raja-joosepilta Barcelonaan.
Nämä Venäjän rajalle tuottamat muslimit on päästetty Venäjälle matkustuasiakirjin eli seulomalla. Ovat olleet Venäjällä töissä tai opiskelemalla, joten mitä ihmeen vainottuja ne nyt ovat?
Loppuu se Orpon ja Purran työvoimapulasta puhuminen.
voi voi, kun ei Ne ole tulleet töitä hakemaan vaan turvapaikkaa, ovat tappiin saakka elätettävinä!
Voidaan majoittaa suomalaisten koteihin. ..!
Älkää nyt vasemmistolaiset vääntäkö purran syyksi.!
Ku muutakan homma niilä viherkommarillla oo illaxi..punkki loppu ja muutenkin pakottaa päässä...kävis paskalla se helpottaa
UKRAINA WAR TODAY YOUTUBE
UKRAINA WAR LIVE YOUTUBE
Puten lätti on menossa kivikaudelle
Puten imperiumin kasvu on nyt sitten loppu ja ne on menossa kivikaudelle
UKRAINA WAR youtube sieltä löytyy miten Puten örkit saa turpaansa ja sen jälkeen katso myös päivän RINTAMALINJAT
SLAVA UKRAINA
Puten vesipää paisuu ja sen takia että sillä on kuppa sixi pää on paisunut ja sen kyllä huomaa
Käsky kuului näin:
"Vapaa nillitys on nyt päättynyt. Asento!"
Kaiva nyt vaikku korvistasi ja tee asento!
Käskee, Moktar. ;)
Larppaa nappikallea vaikkei ole käynyt armeijaa tuo Moktar.
Eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan vaan Puten lättiin
Heja Sverige
Espanjaan on tänä vuonna tullut vasta n. 350.000 mamua, kaiken typeryyden ja ongelmien takana on idioottimainen eu lainsäädäntö. Ei se Venäjälle kuulu, jos sieltä joku haluaa suomeen, menikö perille. Ei venäjä tee natolle hommia.
Miten Riikka liittyy tuohon kuusi vuotta vanhaan raporttiin, paitsi pakkomielteeksi kautta?
Avaaja lisää: Riikka voisi kutsua maailmanlusmu marinin töihin ja aitaansa rakentaa!
kun Marin kuulee huudoss sanat työ ja vastuu
karkuun lähtee
unhahahaahaha
t .avaaja
Saako edes Riikka kutsuttua maailmalusmu-Marinin aitaa paikalle?
Uusimaa kyllä SDP.pellejen onnistu sulkea ja baariin itse kulkea
MIssä on marinin bileosasto
t. avaaja
Ettei 2?
sota syntiä vastaan eli auttaminen ihmisiä rajoja ilman antaa takaisin laatokan ja petsamon mutta kun kaikki on pelastettu sitten takaisin omien rajojen sisäpuolelle suomi on erämessujen luvattu maa, mutta se vaatii taitoa että pystyisi asumaan hangessa vaellusteltalla ja polyuretaanimakuupussilla[(styroksia)] sekä retkikeittimellä jossa käytetään sinolia eli spriitä
Rajalaki pitäisi saada äkkiä voimaan, mutta vasemmistot, Vihreät ja varmaan Rkp:kin sitä vastustaa. Ne kun haluavat, että tuo turvallisuusuhka toteutuu. Niin rakkaita ne muukalaiset niille ovat.