EK-äärifasisti-Ylen sovinistinen johto, Ylä-Anttila pörssirikollisperillisten mainostoimisto

Anonyymi-ap

EK-Ylen äärifasistinen, erittäin sovinistinen johto, jaksaa valehdella haavoittuvimpien, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpideltyjen, n. miljoonan äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpidellyn, Suomen eläkeläisköyhien ihmiselämien kustannuksella, väittämällä valheita ÄärifasistiSdp:n KorruptioMarinin hallituksen "tasa-arvosta" , jota ei todellakaan ollut, vaan törkeää valehtelemista, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpidellyille vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, vale-eläkekorotuksia, jotka otettiin tuhatkertaisesti, jo pelkkinä pakkomaksuina ja elinkustannusten nostoina, moninkertaisesti pois.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18038008/naisviha-elakelaiskoyhia-kohtaan-on-aariliikkeiden-primus-motor#comment-123452021

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17644085/vale-tasa-arvolaki-on-kovempi-aarioikeistoekstremistinen-poliisi-militaristivaltio

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16336452/miksi-raiskauksien-uhrit-kantavat-hapean-raiskaajien-ja-siskojenhakkaajien-sijasta-#comment-118459131

Onko Ylä-Anttilan maailmankuva kapea, yhden perintöpojan pullauttaminen, niin suuri ponnistus, että kaiken niille joilla jo on, ahnehtimiselle ei näy loppua. Osaamattomuutta, epäpätevyyttä ja taitamattomuutta, ja suurta tietämättömyyttä se ainakin on, sen näkemiseen ei tarvita kuin Suomen kansalaisuus ja pitkä kokemus köyhyyteen pahoinpideltynä elämisestä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

Ek-medioissa kummastellaan "heikkoa kohtaa" Suomelle, no se nyt ei pitäisi olla kummastelun aihe, kun vamaan jo satelliittikuviin koko maailmalle, näkyvät ne kilometrien pituiset Teekutsu-kerjuuttamisjonot, joita entinen oikeusvaltio ja entinen demokratia, tarjoaa korvikkeeksi, aidolle perustuslakiin kirjatulle, ajanmukaiselle 2000€/kk MINIMIELÄKE-oikeusturvalle, joka pitäisi kiireellisesti toteuttaa, jo aidon huoltovarmuuden takia, saati eläkeläisköyhyys hätätilan, joka lienee jo ylittänyt, kansanmurhan kynnyksen aikoja sitten.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

10

648

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyrkin ja hellan väliin palannut Suomi, ei todellakaan kuulu enää tasa-arvovaltioihin. On suurta taitamattomuutta ja epäpätevyyttä, että ns. virallinen, järjettömillä, liioittelu-budjeteilla verokeitaisiin rahoitettava EK-Yle, valehtelee haavoittuvimpien kansalaisten kustannuksella.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

      Kävi kuin bensan hintojen laskulupauksille, tuolle EK-Ylen lakkauttamislupaukselle, PetosKokPersRkpkd:n valehtelulla ei ole mitään rajaa.

    • Anonyymi

      Niin Venäjä kuin muutkin vieraat valtiot, näkevät kyllä EK-äärifasisti-Yleisradion valeuutisten lävitse, että todellisuus Suomen yhteiskunnassa ja valtiossa, kansalaisten äärimmäiseen köyhyyteen, osattomiksi yhteiskunnan ja valtion varoista pakottaminen, kertoo aivan toisenlaisesta todellisuudesta, kuin mitä EK-Ylen sovinistinen äärifasistijohto, koettaa tuputtaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18118659/nakyvatko-koyhien-kerjuuttamisjonot-sateliiteilla-kaikkialle-maailmassa-#comment-124427313

      EK-äärifasisti-Ylen valheet Viron itsenäistymisestä, Suomen siivellä, vaikka olivat vielä 1983 kaikkien historian faktojen mukaan, osa silloista sosialistista NL:a, ovat varmaankin aiheuttaneet suurta riemua itärajan tuolla puolen. Suomen pahin turvallisuusuhka, ovat pörssirikollisuuteen valtion, eläkerahastojen ym kansamme valtavia varallisuuksia, vuotavat isoimmat talous-pörssirikollis-korruptiopoliitikot ek-medioineen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17988758/viron-kokoomus-pm-kallas-narahtanut-venaja-bisneksista-eroa-vaaditaan-isosti

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18001123/miksi-supon-pelttaria-ei-ole-erotettu-porssirikollisuuden-suojelemisen-takia-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

      Jopa karibianmerellä Nygårdin raiskaamo-ihmiskauppasaarella, huumattuja ala-ikäisiä tyttöjä ja naisia raiskanneita ja pahoinpidelleitä, vakavan väkivallantekijöitä valtionjohdossa, suojellaan tässä maassa, jonka uhat omalle kansallemme, tulevat Arkadianmäeltä ja pörssirikollispresidenttien viroista.

    • Anonyymi

      Valeuutisoinnista ei tunneta huonoa omaatuntoa, EK-Ylen avokätisesti verokeitaisiin, palkitun johdon keskuudessa. Mitä kovemmin haavoittuvimpia köyhyyteen pahoinpideltyjä lyövät, sitä avokätisemmin pörssirikollis-korruptiopoliitikot palkitsevat.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      EK-ValeYle kerjää taas sääliä, venäläis-suomenruotsalaisten pörssirikollisten, rasismikortti-maahanmuuttajille "kesälenkkareista", vaikka muotikuteet viimeisintä huutoa ja kalliit älypuhelimet näkyvää kuvissa noilla olevan, joita ei Suomen köyhyyseläkeläisillä ja muilla syrjäytetyillä ole, samoissa rähjäisissä kesälenkkareissa, kuljetaan kesät talvet, tämänkin kirjoittajat kengät pikaliimalla pohjat kiinnitetty.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18080243/ilmaiseksi-suomen-eteen-toita-raataneille-kuuluvat-2000ekk-minimielakkeet

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2366
    2. Näetkö feminismin uhkana

      Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?
      Ikävä
      191
      1125
    3. Tykkäätkö halaamisesta?

      Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo
      Maailman menoa
      104
      1001
    4. Hinduilu on suurta eksytystä

      tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa
      Hindulaisuus
      388
      922
    5. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      296
      844
    6. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      64
      827
    7. Kyllä me vaan

      Tykätään toisistamme ❤️ siinä ei ole mitään väärää kenellekään
      Ikävä
      53
      821
    8. Oot nainen kaunis

      muista hymyillä jatkossakin.
      Ikävä
      46
      799
    9. Miksi kaivata miestä

      jolla ei edes muna toimi?
      Ikävä
      84
      783
    10. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      51
      723
    Aihe