Olenko hullu kun suostun muuttoon vaikka ero mietinnässä?

Anonyymi-ap

Meillä on vaimon kanssa ollut ero ilmassa viimeiset 10 vuotta. Nyt tuli keväällä ilmi pitkä suhteeni toiseen naiseen. Avioliittoa päätimme kuitenkin jatkaa kun vaimo ei halunnutkaan erota ja en minäkään. Nyt olen antanut vaimoni puhua itseni ympäri että myimme asuntomme ja muutto uuteen kotiin on edessä. Itsestäkin tuntui hyvältä idealta jättää kaikki vanha taakse ja aloittaa puhtaalta pöydältä. Mutta fiilikseni ovat hirveän ristiriitaiset ja välillä mietin mihin olen lupautunut. Tunteeni eivät ole loppuneet toiseen naiseen mutta haluan nähdä toivoa että saisimme avioliittommekin pelastettua. Silti ero pyörii edelleen mielessäni. Olenko hullu kun suostuin muuttoon? Mitä jos mikään ei liitossa tulekaan kuntoon?

8

991

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No tuossa on kyllä riskinä se, että suhteen ongelmien käsittely lakaistaan maton alle kun ajatellaan että uusi koti korjaa kaiken. Vähän niinkuin tehdää uusi lapsi kun liitossa on ongelmia.

    • Anonyymi

      Ei se nyt tuohon muuttoon liity, mutta kyllähän sä päästäs viallinen olet. Toivotaan, että saat mitä ansaitset.

      • Ihan varmasti saa. Onnistuneeko tuolta yhtään mikään?


    • Anonyymi

      Olet hullu. Eroa ja jatka elämääsi et rakasta vaimoasi kun ajatuksesi ovat toisessa naisessa.
      Tämä on ihan fakta. Ihminen joka oikeasti rakastaa ei pompi vieraissa.

    • Anonyymi

      Rouva se vasta hullu on kun sut petturin on halunnut pitää ja vielä väkisin lyö sulle ja itselleen pallon jalkaan uuden asunnon muodossa.. olisi kannattanut erota niin olisitte selvinneet kertamuutolla. Kaikkia hulluja päätöksiä ihmiset tekevätkin !!!

    • Anonyymi

      Hullu olet.

    • Anonyymi

      Erohan tuosta tulee, päivänselvää !!

    • Anonyymi

      Tiedät, ettet voi saada kumpaakin, vaimoasi ja naisystävääsi? Kerrohan, miten tässä kävi?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      85
      1313
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      834
    3. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      79
      829
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      249
      737
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      611
    6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      80
      602
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      46
      585
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      25
      532
    9. 37
      532
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      30
      528
    Aihe