patteri autoon 40 000akun??? Ei vittu mitä "kestävää kehitystä" kaikki alle 10vuotiaat autot siis kaatopaikkatavaraa vaan sitä nämä vihreät ituhipit eivät halua kertoa! Vittu mikä vajakki pittää olla että ostaa jotain soija hinaajaa ilahduttavan sähkövatkaimen miksei joku itseään kunnioittamaton soijahomo ostakin mutta MINÄ EN!!! V8 diesel se olla pitää vähintään tosimies ei mitään soijahintti paskaa ostaa vaan oikean auton!!!
https://www.youtube.com/watch?v=BOCHrI3AWWE
Niin kuka ostaa 8vuotiaaseen
6
313
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa mieltä,, vaikka oma kulkine onkin tojotan kilpaileva merkki eli bensalla kulkeva VW, mutta kyllä noita patterikärryjä tuputetaan kansalle aivan liikaa.
Vika on EU:ssa joka tehtailee näitä co2 päästörajoituksia ja maksattaa sakkoja autonvalmistajille vaikkei niistä ole hevon witun hyötyä kun samaan aikaan lentoliikenne, laivat yms. saastuttaa ilmastoa ja muu maailma ajelee polttiksilla.- Anonyymi
Otappa ja hiukan tutustu sähköautojen myyntimääriin maailmalla.
Tutustu myös siihen miten tälle pallolle käy sadan vuoden sisään jos co2 päästöjä ei saada kuriin, eli loppumana kokonaan.
Autoilu ei Suomessa ole järin suuri co2 ongelma mutta muualla on koska sitä muuta co2 päästöä on niin vähän. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Otappa ja hiukan tutustu sähköautojen myyntimääriin maailmalla.
Tutustu myös siihen miten tälle pallolle käy sadan vuoden sisään jos co2 päästöjä ei saada kuriin, eli loppumana kokonaan.
Autoilu ei Suomessa ole järin suuri co2 ongelma mutta muualla on koska sitä muuta co2 päästöä on niin vähän.Tyypillinen viherpiipertäjän piiperrys. Vastaa kysymykseen! Kuka ostaa sen 40 000euron akkupaketin vanhaan sähköautoon? Näitä romuja on sitte joka paikka täynnä kun akut kyykkää. Eikös se ole kestävämpää kehitystä kun ei tule metsiin niin paljon romua kun ajaa vaikka diesel volvolla? Sillä voi ajaa vaikka 40vuotta ja 1,5miljoonaa kilometriä. Mitähän jostaki teslan paskakasasta on jäljellä tuossa vaiheessa? Sammalta kasvanu päällä jossain metsässä 30vuotta ja myrkyllisten akkujen paskat vuotanu luontoon!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Otappa ja hiukan tutustu sähköautojen myyntimääriin maailmalla.
Tutustu myös siihen miten tälle pallolle käy sadan vuoden sisään jos co2 päästöjä ei saada kuriin, eli loppumana kokonaan.
Autoilu ei Suomessa ole järin suuri co2 ongelma mutta muualla on koska sitä muuta co2 päästöä on niin vähän.Minä ainakin ostan auton itselle enkä jollekin vihreälle puunhalaaja aatteelle. Ei luoja mitä vajakkeja sähköpatteri hörhöjä täällä höyryää jostain ilmastosta. 🤣😆🤣😆🤣😆
Onko suomella jotain merkitystä millä ajaa kun samaan aikaan esim. Gazassa ja ukrainassa pommit viuhuu taukoamatta ja ruuti haisee???
🤣😆🤣😆🤣😆
- Anonyymi
Sähköautojen myyntimäärät ovat kasvaneet, koska poliittisesti asiaa on ohjattu siihen suuntaan. Aivopesty kanalauma tekee niinkuin käsketään, eikä kyseenalaista mitään. Hiilidioksidin määrällä ilmakehässä ei ole mitään yhteyttä ilmaston lämpenemiseen. Ihmisiä ohjataan tällaisen propakandan avulla. Öljyä käyttävä liikenne tietysti saastuttaa muuten, mutta ei niin paljon kuin ennen sillä tekniikka on kehittynyt.
Sähköauto on varsinainen valheen verkosto. Kuulostaa puhtaalta ja hiljaiselta, mutta akkumateriaalien louhiminen on lähinnä ympäristörikos ja sähköä näihin vatkaimiin täytyy tuottaa jollakin. Millä ja kuinka paljon? - Anonyymi
Bidee ei osallistu ilmaston kriisi kokoukseen?🤢🧟
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873247
- 622957
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4332480- 802293
- 742199
- 952026
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j361813- 121626
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan201613Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301450