Valossa tuli match naisen kanssa jonka ulkonakö oli ihan jees. Mutta kun se ei riitä ja sain siitä taas muistutuksen eli naisen luonne. Se ratkaisee. Nainen kehuu itseään ja tytärtään 😅 kauniiksi. Miksi?
Kysyy liian henkilökohtaisia. Esim. mitä lapseni ovat opiskelleet, mitä teen työkseni (todella tarkasti), pituuteni, painoni ja ulkonäköni (kuvat ja useammat ovat näytillä). Pintaliitoa.
Tällänen utelu on loukkaavaa. Olen alkanut vastamaan hänelle "näiden kohtien" ohi. Minulle on täysin sama vaikka hänen kanssaan ei kehkeytyisi mitään.
Ihmettelen näitä laskelmoivia naisia. Oma kokemukseni on että heillä on monellä taloudellisia tai muita ongelmia.
Jos toi kyselytyyli ei lopu niin ghostaan hänet. Ei kiinnosta.
Ärsyttävät laskelmoiva nainen
4
528
Vastaukset 4
- Anonyymi
Onhan nuo liian tarkkoja. Kysyisi mielummin sinusta asioita millainen olet eikä heti jotain lapsien tietoja tai ulkoisia painoja.
- Anonyymi
Toisista tulee ehdottomia, ei halua ajaa karille uudelleen? Haluaa seuraavaksi hyvän, josta mahdollisuus hyötyä, siksi haluaa kaiken tiedon, joka minimoi riskin uudelleen epäonnistua?
Menestyvä ihminen joka täyttää kriteerit helposti, ei koe kyselyjä loukkaavia, mutta silloin hänelläkin voi olla vaateita toiseen suuntaan? Ja toinen juttu on, haluaako sellainen menestyvä pysyvämpää suhdetta toisen kanssa?- Anonyymi
Tutustumiseen vaikuttaa ehdottomasti muut perinteisemmät asiat enemmän kuin lasten positio opiskelumaailmassa, ja muu pikkutarkka utelu. Ja kaikki tämä heti alkuun.
En halua ainakaan tutustua ihmiseen jolle markkinamammona ja positio elämässä on tärkeintä.
Kiilotettu pintakuori? Mitä suhteessa edes hänellä olisi tarjottavaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134732Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois196666Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23627Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45627Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars97599- 56580
- 41529
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59505