Hymy hyytyy kyllä ensi vuonna kun talous romahtaa ja ne +100.000 uutta työpaikkaa jää saamatta.
Ei naurata yhtään enää silloin.
Ei naurata yhtään enää silloin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hahaha😂
Ensi vuonna☹️
Kyllä uusia ammatteja Kin tulee . Hyvätuloiset saavat muhkean veroalen niin he palkkaavat kotiin koiran ja kissan rapsuttelijoita .
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18133397q
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
VilunkiPetteriä naurattaa aina, kun Suomen kansaa tapetaan köyhyyteen ja pörssirikolliset ryöstävät kansamme valtavat varallisuudet, AzovNeonazien kautta verokeitaisiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18122254/epaluottamus-yksipuoluejarjestelmaan-eduskunnassa-suurta#comment-124429182
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18133396/jenkkiryssat-yksipuoluejarjestelmassaan-painostavat-korruptiovaaleihin
Näin on, tästä syystä en enää juhli itsenäisyyttä.☹️
Totta tosiaan. Sannahan romahdutti Suomen talouden jo v -22, silloin Suomen talous vajosi taantumaan. On siinä Petterillä hirvittävä urakka selvittää Sannan konkurssipesä.
Suomen Koronatoimet olivat ylimitoitettuja.
Silloin luotiin pohja talouden katastrofille ja velkaantumiselle. Urpilainen ja Katainen pohjustivat tätä
"Hei me tienataan tällä" katastrofilllaan.
Petterin tuki Ukrainan sotimiselle ja NATO Suomen hyökkäysvalmistelut Venäjälle maksavat Suomelle tulevana vuosikymmenelöä 110 000 000 000 euroa .
Ei tuota summaa rahoiteta 100 000 lisätyöllisellä.
Näin on, eikä tästä maasta löydy millään tuota määrää työpaikkoja. Pelkkää utopiaa koko homma.
Yhden maahantulijan hinnalla elätetään 100000 työtöntä.
Suomesta ei löydy yhtään aikuista virkamiestä korjaamaan näitä poskettomia lupauksia ja lukuja. Se tässä ihmettyttää, ei joku Orpo. Mikä se Työ- ja Elinkeinoministeriö oikeastaan on? Yksinkertaisia peruspalveluja ei osata järjestää asianmukaisella tavalla. Pelkästään työnhakijaksi ilmoittautuminen on tehty oudoksi ja vaikeaksi. Pitäiskö ministeriöitä alkaa johtaa jostakin muualta kuin työmarkkinajärjestöistä tai puolueista? Mikä saisi akateemisen virkamiehen taas löytämään työllensä tarkoituksen? Eikö valehtelu lopulta sairastuta hänetkin?