Sekalaisia visoja

20

301

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VISA 1. Onneksi olkoon! Sinulla on jouluperinteet melko hyvin hallinnassa.
      Kokonaispisteet 5 / 8

      VISA 2. 80%

      VISA 3. Vau! Osasit yhdistää suurimman osan lipuista oikeaan valtioon, ja samalla opit varmasti uutta. Hieno tulos!
      Kokonaispisteet 33 / 46

    • Kulttuuri 65 %
      Euroopan liput: 46 (olisin toivonut, ettei olisi ollut vaihtoehtoja niin olisi ollut haastavampi, mutta toisaalta, silloin mulla olisi tietysti menneet Puola ja Monaco sekaisin, kuten aina vastaavissa visoissa, että ehkä ne vaihtoehdot olivat kuitenkin hyvä olla olemassa :D )

      • Hienoa!


    • Anonyymi

      Joulu
      Onneksi olkoon! Olet oikea jouluperinne virtuoosi.
      Kokonaispisteet 7 / 8

      Kulttuuri
      100%

      Liput
      Vau! Olet varsinainen nero lippujen kanssa! Tuosta on vaikea pistää paremmaksi.
      Kokonaispisteet 41 / 46

      Olipa visat

      - Sheena

      • Norppa83

        Erittäin hienoja tuloksia!


    • Joulu:
      "Onneksi olkoon! Olet oikea jouluperinne virtuoosi.
      Kokonaispisteet 7 / 8"

      Kulttuuri:
      60%

      Euroopan liput:
      "Vau! Olet varsinainen nero lippujen kanssa! Tuosta on vaikea pistää paremmaksi.
      Kokonaispisteet 41 / 46"

      • Loistavia tuloksia!


    • 4/8, 65%, 40/46 lippuvisaan en oo tyytyväinen hätäilin liian monessa kohtaa ja sen takia vastasin väärin.🙂.

      • Mun kohdalta onnen kantamoiseksi sattui se, että ensin kysyttiin Puolan lippua ja siinä vastausvaihtoehtona ei ollut Monacoa. Niinpä se, että Monacon ollessa myöhemmin kohdalla ja vaihtoehtojen sisältäessä myös Puolan, tiesin aikaisemman kysymyksen perusteella että tällä kertaa pitää olla se jäljelle jäänyt eli Monaco. Muuten olisi muakin jäänyt harmittamaan, jos olisi molemmissa kysymyksissä olleet molemmat maat vaihtoehtoina ja olisi tullut mokattua kun arvalla arpoo että kumpi :D Mä en nimittäin vieläkään kuollaksenikaan muista kummalla, Puolalla vaiko Monacolla, on punainen raita ylempi ja kummalla alempi... Pitäisi kai kehittää jonkinlainen muistisääntö siihenkin.


      • Kirjautumatonpalstalutka kirjoitti:

        Mun kohdalta onnen kantamoiseksi sattui se, että ensin kysyttiin Puolan lippua ja siinä vastausvaihtoehtona ei ollut Monacoa. Niinpä se, että Monacon ollessa myöhemmin kohdalla ja vaihtoehtojen sisältäessä myös Puolan, tiesin aikaisemman kysymyksen perusteella että tällä kertaa pitää olla se jäljelle jäänyt eli Monaco. Muuten olisi muakin jäänyt harmittamaan, jos olisi molemmissa kysymyksissä olleet molemmat maat vaihtoehtoina ja olisi tullut mokattua kun arvalla arpoo että kumpi :D Mä en nimittäin vieläkään kuollaksenikaan muista kummalla, Puolalla vaiko Monacolla, on punainen raita ylempi ja kummalla alempi... Pitäisi kai kehittää jonkinlainen muistisääntö siihenkin.

        Juu joillain mailla se on niin pienestä kiinni kun eroo ei juurikaan oo muuta kuin just ehkä värien järjestys tai jotain muuta sellasta.🙂.


      • Mutta sullahan meni lippuvisa tosi hyvin. Meni vaan 6 väärin. Parempi tulos se on kuin mulla.


      • Norppa83 kirjoitti:

        Mutta sullahan meni lippuvisa tosi hyvin. Meni vaan 6 väärin. Parempi tulos se on kuin mulla.

        Joo tulos sinänsä on ihan hyvä kyllä mutta olis voinu olla parempikin jos en olis hätäilly ja siihen en oo tyytyväinen.😊.


      • Mikkojuhan kirjoitti:

        Joo tulos sinänsä on ihan hyvä kyllä mutta olis voinu olla parempikin jos en olis hätäilly ja siihen en oo tyytyväinen.😊.

        Sulla on ihan hyvä lipputietous. Tai ainakin tuloksen perusteella.


      • Norppa83 kirjoitti:

        Sulla on ihan hyvä lipputietous. Tai ainakin tuloksen perusteella.

        Jotkut on jääny mieleen urheilusta kun sitä on kattellu ja osin oli kyllä varmasti hiukan tuuriakin.🙂.


      • Mikkojuhan kirjoitti:

        Jotkut on jääny mieleen urheilusta kun sitä on kattellu ja osin oli kyllä varmasti hiukan tuuriakin.🙂.

        Urheilun kattomisesta on jotain hyötyäkin =D


      • Norppa83 kirjoitti:

        Urheilun kattomisesta on jotain hyötyäkin =D

        Joo satunnaisesti näinkin todellakin on.😁.


    • Vain yksi väärin ja sekin olisi voinut mennä oikein.

      "Vau! Olet varsinainen nero lippujen kanssa! Tuosta on vaikea pistää paremmaksi.
      Kokonaispisteet 45 / 46"

      • Tosi hyvä tulos!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      88
      1404
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      21
      1128
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      62
      1083
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      65
      918
    5. 62
      803
    6. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      770
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      69
      754
    8. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      24
      730
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      692
    10. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      39
      658
    11. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      647
    12. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      636
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      52
      606
    14. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      36
      585
    15. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      19
      537
    16. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      68
      537
    17. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      43
      535
    18. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      530
    19. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      525
    20. SAHIMÄKI LOPETA

      Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve
      Ähtäri
      38
      519
    Aihe