Sekalaisia visoja

20

300

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VISA 1. Onneksi olkoon! Sinulla on jouluperinteet melko hyvin hallinnassa.
      Kokonaispisteet 5 / 8

      VISA 2. 80%

      VISA 3. Vau! Osasit yhdistää suurimman osan lipuista oikeaan valtioon, ja samalla opit varmasti uutta. Hieno tulos!
      Kokonaispisteet 33 / 46

    • Kulttuuri 65 %
      Euroopan liput: 46 (olisin toivonut, ettei olisi ollut vaihtoehtoja niin olisi ollut haastavampi, mutta toisaalta, silloin mulla olisi tietysti menneet Puola ja Monaco sekaisin, kuten aina vastaavissa visoissa, että ehkä ne vaihtoehdot olivat kuitenkin hyvä olla olemassa :D )

      • Hienoa!


    • Anonyymi

      Joulu
      Onneksi olkoon! Olet oikea jouluperinne virtuoosi.
      Kokonaispisteet 7 / 8

      Kulttuuri
      100%

      Liput
      Vau! Olet varsinainen nero lippujen kanssa! Tuosta on vaikea pistää paremmaksi.
      Kokonaispisteet 41 / 46

      Olipa visat

      - Sheena

      • Erittäin hienoja tuloksia!


    • Joulu:
      "Onneksi olkoon! Olet oikea jouluperinne virtuoosi.
      Kokonaispisteet 7 / 8"

      Kulttuuri:
      60%

      Euroopan liput:
      "Vau! Olet varsinainen nero lippujen kanssa! Tuosta on vaikea pistää paremmaksi.
      Kokonaispisteet 41 / 46"

      • Loistavia tuloksia!


    • 4/8, 65%, 40/46 lippuvisaan en oo tyytyväinen hätäilin liian monessa kohtaa ja sen takia vastasin väärin.🙂.

      • Mun kohdalta onnen kantamoiseksi sattui se, että ensin kysyttiin Puolan lippua ja siinä vastausvaihtoehtona ei ollut Monacoa. Niinpä se, että Monacon ollessa myöhemmin kohdalla ja vaihtoehtojen sisältäessä myös Puolan, tiesin aikaisemman kysymyksen perusteella että tällä kertaa pitää olla se jäljelle jäänyt eli Monaco. Muuten olisi muakin jäänyt harmittamaan, jos olisi molemmissa kysymyksissä olleet molemmat maat vaihtoehtoina ja olisi tullut mokattua kun arvalla arpoo että kumpi :D Mä en nimittäin vieläkään kuollaksenikaan muista kummalla, Puolalla vaiko Monacolla, on punainen raita ylempi ja kummalla alempi... Pitäisi kai kehittää jonkinlainen muistisääntö siihenkin.


      • Kirjautumatonpalstalutka kirjoitti:

        Mun kohdalta onnen kantamoiseksi sattui se, että ensin kysyttiin Puolan lippua ja siinä vastausvaihtoehtona ei ollut Monacoa. Niinpä se, että Monacon ollessa myöhemmin kohdalla ja vaihtoehtojen sisältäessä myös Puolan, tiesin aikaisemman kysymyksen perusteella että tällä kertaa pitää olla se jäljelle jäänyt eli Monaco. Muuten olisi muakin jäänyt harmittamaan, jos olisi molemmissa kysymyksissä olleet molemmat maat vaihtoehtoina ja olisi tullut mokattua kun arvalla arpoo että kumpi :D Mä en nimittäin vieläkään kuollaksenikaan muista kummalla, Puolalla vaiko Monacolla, on punainen raita ylempi ja kummalla alempi... Pitäisi kai kehittää jonkinlainen muistisääntö siihenkin.

        Juu joillain mailla se on niin pienestä kiinni kun eroo ei juurikaan oo muuta kuin just ehkä värien järjestys tai jotain muuta sellasta.🙂.


      • Mutta sullahan meni lippuvisa tosi hyvin. Meni vaan 6 väärin. Parempi tulos se on kuin mulla.


      • Norppa83 kirjoitti:

        Mutta sullahan meni lippuvisa tosi hyvin. Meni vaan 6 väärin. Parempi tulos se on kuin mulla.

        Joo tulos sinänsä on ihan hyvä kyllä mutta olis voinu olla parempikin jos en olis hätäilly ja siihen en oo tyytyväinen.😊.


      • Mikkojuhan kirjoitti:

        Joo tulos sinänsä on ihan hyvä kyllä mutta olis voinu olla parempikin jos en olis hätäilly ja siihen en oo tyytyväinen.😊.

        Sulla on ihan hyvä lipputietous. Tai ainakin tuloksen perusteella.


      • Norppa83 kirjoitti:

        Sulla on ihan hyvä lipputietous. Tai ainakin tuloksen perusteella.

        Jotkut on jääny mieleen urheilusta kun sitä on kattellu ja osin oli kyllä varmasti hiukan tuuriakin.🙂.


      • Mikkojuhan kirjoitti:

        Jotkut on jääny mieleen urheilusta kun sitä on kattellu ja osin oli kyllä varmasti hiukan tuuriakin.🙂.

        Urheilun kattomisesta on jotain hyötyäkin =D


      • Norppa83 kirjoitti:

        Urheilun kattomisesta on jotain hyötyäkin =D

        Joo satunnaisesti näinkin todellakin on.😁.


    • Vain yksi väärin ja sekin olisi voinut mennä oikein.

      "Vau! Olet varsinainen nero lippujen kanssa! Tuosta on vaikea pistää paremmaksi.
      Kokonaispisteet 45 / 46"

      • Tosi hyvä tulos!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      56
      1602
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      22
      1221
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      997
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      86
      752
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      40
      716
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      559
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      530
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      55
      483
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      27
      476
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      433
    Aihe