Sekalaisia visoja

20

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VISA 1. Onneksi olkoon! Sinulla on jouluperinteet melko hyvin hallinnassa.
      Kokonaispisteet 5 / 8

      VISA 2. 80%

      VISA 3. Vau! Osasit yhdistää suurimman osan lipuista oikeaan valtioon, ja samalla opit varmasti uutta. Hieno tulos!
      Kokonaispisteet 33 / 46

    • Kulttuuri 65 %
      Euroopan liput: 46 (olisin toivonut, ettei olisi ollut vaihtoehtoja niin olisi ollut haastavampi, mutta toisaalta, silloin mulla olisi tietysti menneet Puola ja Monaco sekaisin, kuten aina vastaavissa visoissa, että ehkä ne vaihtoehdot olivat kuitenkin hyvä olla olemassa :D )

      • Hienoa!


    • Anonyymi

      Joulu
      Onneksi olkoon! Olet oikea jouluperinne virtuoosi.
      Kokonaispisteet 7 / 8

      Kulttuuri
      100%

      Liput
      Vau! Olet varsinainen nero lippujen kanssa! Tuosta on vaikea pistää paremmaksi.
      Kokonaispisteet 41 / 46

      Olipa visat

      - Sheena

      • Erittäin hienoja tuloksia!


    • Joulu:
      "Onneksi olkoon! Olet oikea jouluperinne virtuoosi.
      Kokonaispisteet 7 / 8"

      Kulttuuri:
      60%

      Euroopan liput:
      "Vau! Olet varsinainen nero lippujen kanssa! Tuosta on vaikea pistää paremmaksi.
      Kokonaispisteet 41 / 46"

      • Loistavia tuloksia!


    • 4/8, 65%, 40/46 lippuvisaan en oo tyytyväinen hätäilin liian monessa kohtaa ja sen takia vastasin väärin.🙂.

      • Mun kohdalta onnen kantamoiseksi sattui se, että ensin kysyttiin Puolan lippua ja siinä vastausvaihtoehtona ei ollut Monacoa. Niinpä se, että Monacon ollessa myöhemmin kohdalla ja vaihtoehtojen sisältäessä myös Puolan, tiesin aikaisemman kysymyksen perusteella että tällä kertaa pitää olla se jäljelle jäänyt eli Monaco. Muuten olisi muakin jäänyt harmittamaan, jos olisi molemmissa kysymyksissä olleet molemmat maat vaihtoehtoina ja olisi tullut mokattua kun arvalla arpoo että kumpi :D Mä en nimittäin vieläkään kuollaksenikaan muista kummalla, Puolalla vaiko Monacolla, on punainen raita ylempi ja kummalla alempi... Pitäisi kai kehittää jonkinlainen muistisääntö siihenkin.


      • Kirjautumatonpalstalutka kirjoitti:

        Mun kohdalta onnen kantamoiseksi sattui se, että ensin kysyttiin Puolan lippua ja siinä vastausvaihtoehtona ei ollut Monacoa. Niinpä se, että Monacon ollessa myöhemmin kohdalla ja vaihtoehtojen sisältäessä myös Puolan, tiesin aikaisemman kysymyksen perusteella että tällä kertaa pitää olla se jäljelle jäänyt eli Monaco. Muuten olisi muakin jäänyt harmittamaan, jos olisi molemmissa kysymyksissä olleet molemmat maat vaihtoehtoina ja olisi tullut mokattua kun arvalla arpoo että kumpi :D Mä en nimittäin vieläkään kuollaksenikaan muista kummalla, Puolalla vaiko Monacolla, on punainen raita ylempi ja kummalla alempi... Pitäisi kai kehittää jonkinlainen muistisääntö siihenkin.

        Juu joillain mailla se on niin pienestä kiinni kun eroo ei juurikaan oo muuta kuin just ehkä värien järjestys tai jotain muuta sellasta.🙂.


      • Mutta sullahan meni lippuvisa tosi hyvin. Meni vaan 6 väärin. Parempi tulos se on kuin mulla.


      • Norppa83 kirjoitti:

        Mutta sullahan meni lippuvisa tosi hyvin. Meni vaan 6 väärin. Parempi tulos se on kuin mulla.

        Joo tulos sinänsä on ihan hyvä kyllä mutta olis voinu olla parempikin jos en olis hätäilly ja siihen en oo tyytyväinen.😊.


      • Mikkojuhan kirjoitti:

        Joo tulos sinänsä on ihan hyvä kyllä mutta olis voinu olla parempikin jos en olis hätäilly ja siihen en oo tyytyväinen.😊.

        Sulla on ihan hyvä lipputietous. Tai ainakin tuloksen perusteella.


      • Norppa83 kirjoitti:

        Sulla on ihan hyvä lipputietous. Tai ainakin tuloksen perusteella.

        Jotkut on jääny mieleen urheilusta kun sitä on kattellu ja osin oli kyllä varmasti hiukan tuuriakin.🙂.


      • Mikkojuhan kirjoitti:

        Jotkut on jääny mieleen urheilusta kun sitä on kattellu ja osin oli kyllä varmasti hiukan tuuriakin.🙂.

        Urheilun kattomisesta on jotain hyötyäkin =D


      • Norppa83 kirjoitti:

        Urheilun kattomisesta on jotain hyötyäkin =D

        Joo satunnaisesti näinkin todellakin on.😁.


    • Vain yksi väärin ja sekin olisi voinut mennä oikein.

      "Vau! Olet varsinainen nero lippujen kanssa! Tuosta on vaikea pistää paremmaksi.
      Kokonaispisteet 45 / 46"

      • Tosi hyvä tulos!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      191
      3497
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      12
      3030
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      61
      2478
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2115
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1910
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1848
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      39
      1682
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1561
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1113
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1100
    Aihe