Elikkä aloittelija (nainen 70kg) kyselee, meidän salilla on sellainen painopakallinen jalkaprässi jossa istutaan penkissä ja penkki sitten liikkuu vaakatasossa. Lasketaanko tässä kapistuksessa sen penkin ja/tai oman kehon paino mukaan? Minulla painoja painopakasta käytössä nyt 40kg niin järkeilen, että kai siinä sen lisäksi vähintään omaa painoa liikutellaan myös(?)
Tämä kysely lähinnä mielenkiinnon vuoksi. Myös mietin että paljonkohan levypainoja pitäisi ladata näillä spekseillä sellaisessa prässissä jossa se jalkalevy liikkuu..
Jalkaprässin paino
3
870
Vastaukset
- Anonyymi
Ei noita omia painoja ja kelkkoja yleensä mukaan lasketa, kun vaikutus on todella pieni, mutta voihan ne itse mukaan laskea, jos haluaa. Levypainolliseen prässiin voi näennäisesti melko paljonkin painoa ladata, kun liikerata on suht pieni. Jos voimiaan haluaa mitata, niin siihen tarkoitukseen voisi paremminkin sopia kyykyt vapaalla tangolla.
- Anonyymi
Aloittajan ei kannata omin päin ruveta kyykkimään koska loukkaantumisriski liian suuri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittajan ei kannata omin päin ruveta kyykkimään koska loukkaantumisriski liian suuri.
Olet tasan tarkkaan oikeassa! Eiköhän salilta löydy henkilö joka pystyy ja on halukas opastamaan prässin käytössä ja ehkä hieman muussakin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863