olemme eläke ikäinen pariskunta, asumme mieheni omistamassa okt.- 17v. jo asuttu.- talossa on sähkö lämm. takka, ja aurinkopanelit.- ja sähkö sop. on OOMI -sähköyhtiöllä vain mieheni nimellä. joten en näe sähkölaskuja enkä voi niistä kysyä , kun sopimus ei ole minun nimellä. Haluaisin tietää sähkölaskujen suuruuden ym. asiaan liittyvää koska Osallistun sähkölaskujen maksuun omalla panoksella.-- Mies väittää ettei hänellä ole velvollisuutta näyttää laskuja minulle.. että TUOMARI on niin sanonut.- Eli olen vaan maksaja mutta en näe " mistä maksan". !!
maksan noin puolet asumismenoista. sis. vesimaksu, sähkö, netti. joka kk maksan
tasasumman. ELI epäreilua, kun maksan vaan, enkä tiiä mistään mitään. :(
yhteisasuminen, avoliitto, asumiskulut
10
488
Vastaukset
- Anonyymi
No paljonkos maksat?
- Anonyymi
Puolet asumiskuluista.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18137655d
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
No on todellakin epäreilua. Miksei mies näytä sinulle laskua? Kai siihen joku syy on vai onko vaan muutoin pirullinen mies?
- Anonyymi
epäreilu, taloudellista väkivaltaa. , salajuoppo myös tämä ..herra.
- Anonyymi
Miksi maksat, kun et kerta näe niitä laskuja. Sulla ei ole mitän juridista velvollisuutta maksaa laskua, joka ei edes tule sun nimelläsi. Riita sellaisesta tietysti tulee, mutta itse ajattelisin tuossa tilanteessa, että sittenpä tulee. Mä en periaatteestakaan maksa senttiäkään, josta en tiedä mistä se tulee.
- Anonyymi
Huomaan että mies on ottanut sinut puolittamaan asumiskulujaan. Ei hassumpi idea. Pistä jalat ristiin etkä anna rassata ja jyystää värkkiä niin Johan rupeaa laskut eteesi näyttäytymään. Huomaat maksaneesi koko sähkölaskun itse.
- Anonyymi
Lähde meneen sua kusetetaan.
- Anonyymi
300€/kk on mielestäni sopiva summa tuollaisessa asumisjärjestelyssä. Asun itsekin omakotitalossa ja suunnilleen tuon maksaa keskimäärin kuukaudessa.
- Anonyymi
Muuttakaa molempien tilit käyttöehdolle hra TAI rva!
Kumpikin näkee tilien rahaliikenteen milloin tahansa haluaa.
Ei tarvitse pyydellä eikä kinata. Peli on rehellistä ja avointa.
Nimimerkki: 54:n vuoden kokemus.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708