THL:n maksatutkimukset

Anonyymi-ap

Jatkuvatko ne vielä?

3

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luin netistä. Puhelin (ilmainen): 0800 97730 arkisin klo 9–11

      Ymmärsin että on jo ollut ensimmäinen maksatutkimus aikaisemmin, ja nyt on meneillään toinen niille jotka ovat osallistuneet ensimmäiseen. Tämä juttu on minulle ihan uusi joten sinun kannattanee soittaa ja kysyä ihan itse.
      En tiedä onko ensimmäiseen tullut kutsu vai onko kuka tahansa 21-81 -vuotias saanut osallistua. Jos olisi ollut kaikkien osallistuminen mahdollista ja olisin tiennyt tutkimksesta niin olisin osalistunut.

      • Anonyymi

        Ajattelin vain, että kuuluvatko ne myös työttömien terveystarkastuksiin?


    • Anonyymi

      Jos jotain lääketieteellisiä tutkimuksia tehdään, niin kyllä niihin ihmiset kutsutaan erikseen. Yleensä ei kuka tahansa voi osallistua.
      Jos on laitettu esim. ikähaarukka tutkimukseen osallistuvista, se ei tarkoita, että ihan kaikki siihen ikäryhmään Suomessa asuvat olisi kutsuttu mukaan tutkimukseen.

      Olisihan niitä joskus ihan mielenkiintoisia tutkimuksia tekeillä, joihin voisi riittää itselläkin mielenkiintoa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      49
      2368
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      52
      2151
    3. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      205
      1666
    4. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      68
      1630
    5. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      24
      1573
    6. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      18
      1439
    7. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      86
      1394
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      8
      1379
    9. Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!

      Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti
      Haapavesi
      19
      1284
    10. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1281
    Aihe