Vanha sanonta työnilosta kuuluu seuraavasti:
Toveri jos tunnet työniloa. Istu ja odota kunnes kohtaus menee ohi.
Tasainen vitutus on normaali tila ja se jatkuu ikuisuuteen.
Työnilo on tyhmyyttä
12
747
Vastaukset
- Anonyymi
Elämäsi on täynnä pelkkiä vääriä valintoja jos noin tunnet, kannattaisko hakea eutanasiaa?
- Anonyymi
Varmaan on tullut vääriä valintoja. Niistä suurin on syntyä väärään perheeseen. Herlineillä ei ole noita ongelmia. He ovat Suomen rikkaimpia.
Työpaikoilla useimmiten muistetaan haukkua pystyyn, mutta kehuja on turha toivoa mistään. Koskaan ei voi onnistua niin, että eikö parannettavaa olisi. Teet miten vain haukkumiset saat. Mikäli kuvittelet itsestäsi liikoja se tehdään hyvin äkkiä selväksi kuka on herrasi.
Kiittämättömyys on maailman palkka.
Tämä pitää monilla työpaikoila yhä edelleen paikkansa. - Anonyymi
Varo vaan ettei osu kohdallesi pakotettu eutanasia ;)
- Anonyymi
mikään ei harmita enempää kuin että jää työt tekemättä tai puolitiehen.
- Anonyymi
kyl ne joku muu pätevämpi tekee.
- Anonyymi
Ammattiyhdistys liikkeethän kehoittavat jäsenistöään noin vieläkin . Siinä syy miksi yhteiskunta on rapakunnossa .
- Anonyymi
päinvastoin ay-liike ajaa työväestön etua niin että työnteko on antoisaa ja työstä saa palkkansa ja työehdot ovat asialliset.
- Anonyymi
Aineiden firmojen toimareiden mielestä palkkaa ei tarvitse juurikaan maksaa ja kiitos riittää.
Että sellaista työelämää, vai pitäisikö sanoa silkkaa riistoa 2020-luvun kokkare tyyliin. - Anonyymi
Missään ei nykyään kyllä työniloa näe. Ennen kaikki oli toisin.
- Anonyymi
Missä sitä työniloa voisikaan nähdä? Useimmissa pörssiyhtiöissä toimitusjohtaja muistaa haukkua työntekijät pystyyn. Kuinka se voisikaan aikaan saada työniloa. Tasaisen vitutuksen se saa aikaan. Se on normaalitila. Mikäli onnistut menetelmiä kehittämään saat palkaksi haukkumiset. Herrat sanoo p rkele miksi et tehnyt sitä aiemmin. Tiedätkö kuinka paljon siinä vitkuttelussa Firma menetti rahaa.
- Anonyymi
Persaukiset tekee töitä. Ei ole tarvinnut tehdä päivääkään töitä. Aamulla Aamulehden sijaan katselen ikkunasta kun räntäsateessa ihmiset tarpovat työpaikoilleen. Olen joskus miettinyt että miltä tuntuu kun on vuoden painanut duunia ja koittaa kesäloman eka päivä. Onko se jotenkin euforinen tunne että tämän olen ansainnut. Mikä sitten saa juomaan koko kesäloman jos se ois muka vapautta. Joka perjantain kossupullo nollaa viikon rasituksen, sen nyt ymmärrän mutta että koko kesäloma
- Anonyymi
Hah, lopetin kumartelun ja hyvän jätkän esittämisen töissä ja keskityin hoitamaan omat ja esimiehen määräämät tehtävät.
Tänään kutsuttiin puhutteluun ja kyseltiin onko kaikki hyvin?
Sanoin että erinomaisesti on. Ihmettelivät että oon kuulemma muuttunut :D
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-216130Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite895762Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993759- 1263752
- 1281515
- 571437
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301352- 381159
- 451143
- 271127