Työnilo on tyhmyyttä

Anonyymi-ap

Vanha sanonta työnilosta kuuluu seuraavasti:

Toveri jos tunnet työniloa. Istu ja odota kunnes kohtaus menee ohi.
Tasainen vitutus on normaali tila ja se jatkuu ikuisuuteen.

12

299

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Elämäsi on täynnä pelkkiä vääriä valintoja jos noin tunnet, kannattaisko hakea eutanasiaa?

      • Anonyymi

        Varmaan on tullut vääriä valintoja. Niistä suurin on syntyä väärään perheeseen. Herlineillä ei ole noita ongelmia. He ovat Suomen rikkaimpia.

        Työpaikoilla useimmiten muistetaan haukkua pystyyn, mutta kehuja on turha toivoa mistään. Koskaan ei voi onnistua niin, että eikö parannettavaa olisi. Teet miten vain haukkumiset saat. Mikäli kuvittelet itsestäsi liikoja se tehdään hyvin äkkiä selväksi kuka on herrasi.

        Kiittämättömyys on maailman palkka.
        Tämä pitää monilla työpaikoila yhä edelleen paikkansa.


      • Anonyymi

        Varo vaan ettei osu kohdallesi pakotettu eutanasia ;)


    • Anonyymi

      mikään ei harmita enempää kuin että jää työt tekemättä tai puolitiehen.

      • Anonyymi

        kyl ne joku muu pätevämpi tekee.


    • Anonyymi

      Ammattiyhdistys liikkeethän kehoittavat jäsenistöään noin vieläkin . Siinä syy miksi yhteiskunta on rapakunnossa .

      • Anonyymi

        päinvastoin ay-liike ajaa työväestön etua niin että työnteko on antoisaa ja työstä saa palkkansa ja työehdot ovat asialliset.


    • Anonyymi

      Aineiden firmojen toimareiden mielestä palkkaa ei tarvitse juurikaan maksaa ja kiitos riittää.

      Että sellaista työelämää, vai pitäisikö sanoa silkkaa riistoa 2020-luvun kokkare tyyliin.

    • Anonyymi

      Missään ei nykyään kyllä työniloa näe. Ennen kaikki oli toisin.

      • Anonyymi

        Missä sitä työniloa voisikaan nähdä? Useimmissa pörssiyhtiöissä toimitusjohtaja muistaa haukkua työntekijät pystyyn. Kuinka se voisikaan aikaan saada työniloa. Tasaisen vitutuksen se saa aikaan. Se on normaalitila. Mikäli onnistut menetelmiä kehittämään saat palkaksi haukkumiset. Herrat sanoo p rkele miksi et tehnyt sitä aiemmin. Tiedätkö kuinka paljon siinä vitkuttelussa Firma menetti rahaa.


    • Anonyymi

      Persaukiset tekee töitä. Ei ole tarvinnut tehdä päivääkään töitä. Aamulla Aamulehden sijaan katselen ikkunasta kun räntäsateessa ihmiset tarpovat työpaikoilleen. Olen joskus miettinyt että miltä tuntuu kun on vuoden painanut duunia ja koittaa kesäloman eka päivä. Onko se jotenkin euforinen tunne että tämän olen ansainnut. Mikä sitten saa juomaan koko kesäloman jos se ois muka vapautta. Joka perjantain kossupullo nollaa viikon rasituksen, sen nyt ymmärrän mutta että koko kesäloma

    • Anonyymi

      Hah, lopetin kumartelun ja hyvän jätkän esittämisen töissä ja keskityin hoitamaan omat ja esimiehen määräämät tehtävät.
      Tänään kutsuttiin puhutteluun ja kyseltiin onko kaikki hyvin?
      Sanoin että erinomaisesti on. Ihmettelivät että oon kuulemma muuttunut :D

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      309
      2743
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      53
      2583
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      121
      1710
    4. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      118
      1400
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1380
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      30
      1265
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      144
      1211
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1079
    9. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      69
      1070
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      1010
    Aihe