Orpo on johtaja joka tietää miten homma hoidetaan. Kun asiat on sanottu, sitten tehdään päätös. Orpo kyllä tietää, että opposito jatkaisi länkytystään seuraavat 3,5 vuotta ja sitten se sanoisi: Hallitus ei tehnyt päätöstä vaikka me teimme kaikkemme että asiassa päästään eteenpäin.
Ei auta edes kaikkien länkyttäjien suurmestari Kiurukaan nyt, mutta vielä on yksi yritys jäljellä: uhriutuminen.
Ei siitäkään mitään hyötyä ole mutta saa silläkin pienen viiveen aikaiseksi.
Ei auta edes kaikkien länkyttäjien suurmestari Kiurukaan nyt, mutta vielä on yksi yritys jäljellä: uhriutuminen.
Ei siitäkään mitään hyötyä ole mutta saa silläkin pienen viiveen aikaiseksi.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Markus Lohelta paljon puhuva kommentti Krista Kiurun valiokunnan johtamisesta.
Demari ei tajua sanaa TULOSVASTUU.
Hän elää koko elämänsä jauhaen paskaa.
Laardikin on senverran maistunut että ylipainoa 40 kiloa.
Ja tämmöinen tankki mukamas hoitaa TERVEYSASIOITA. !
Uskomatonta.
Only in Finnland.
Kansanedustajille myönnetään "virkistysrahaa "satatuhatta euroa vuodessa, nyt vielä korottivat sitä kaksikymmentätuhatta.
Eihän kansanedustajien palkoilla ole varaa itse kustantaa liikuntaharrastuksia.Eihän.???
Niitä eivät ainakaan moni naisedustaja taida käyttää, elopainosta päätellen.
Kiuru. Kymäläinen ym ym.
Vasemmistopuolueet kokonaisuudessaan ovat uhriutumispuolueita. Siksi johtavaan asemaan pääse vain olemalla keskivertoista punavihreää vielä uhriutuvampi.
Nyt SDP:n Krista Kiurua on kiusattu valiokunnassa. Onneksi kiusaus ei ilmeisesti ole kuitenkaan ollut seksuaalista, kuten esim. Iiris Suomelan tapauksessa.