Katri Niskasen muotiluomukset

Anonyymi-ap

Minä en ymmärrä mitä ihailtavaa ja hehkutettavaa on noissa Katri Niskasen iltapuvuissa. Hän rypistelee ja niputtaa vaan vaatepakan ihmisen päälle. Kauheesti kangaskerroksia ja valuvaa kangasta. Ilmeisesti ei osaa itse ommella yhtään.
Marinilla oli se keltainen puku, kangasta kääritty sinne tänne. Ja se Fatim Diarran kangaskasa oli ihan hirveä, ehkä sillä peitettiin muhkeita muotoja.
Jukka Rintalalta näin yhden puvun, kaunis laskeutuva kimalletta, simppeli, linjakas.

3

783

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Marin olisi saanut samasta keltaisesta kankaasta kauniimman ja tyylikkäämmän asun jonkun toisen käsissä. Olikohan toimittajiltakin piikki kun sanoivat Katri Niskasen kohdalla kuinka monta metriä kangasta on käytetty luomuksiin.
      Esimerkiksi Krista Kososella hieno mekko, yksityiskohtia, olikohan Muurimäen käsialaa.
      Kangaspakallinen pyöritelty päälle ja loput heitetty olan yli, Marinin mekko . Onko Niskasella vain tavoite kuinka monta metriä kangasta menee yhteen mekkoon.
      Minusta hän on myös yliarvostettu, Ne jotka tietää muodista eivät hanki häneltä.

    • Anonyymi

      Linnan juhlissa oliko Forrselilla kangaspakka kieputettu päälle ja loppu häntä kaulan ympärille. Minusta vaan ei ole kauniita tuollaiset, jotenkin ne osoittaa sen ettei osaa leikata ja mallintaa, täytyy peittää osaamattomuus tuolla kangasmäärällä. Sekin Susanne Stubbin ensimmäinen Ruotsin vierailu, valkoinen huonosti istuva mekko joka veti helmasta. Sen jälkeen näyttää Susanne luottavan omaan makuunsa ja toivottavasti ei enää koskaan tilaa Katri Niskaselta. Ihan ylihehkutettu.
      Jukka Rintalasta ei puhuta paljonkaan enää mutta olihan hieno taideteos Harkimon nuorella rouvalla. Siis se oli taideteos.

    • Anonyymi

      Katri Niskanen on rajusti yliarvostettu. Hän ei kehity yhtään, aina samaa. Vaatteen kantaja hukkuu vaatteeseen.

      Katri Niskasta ei kohta halua enää kukaan, ellei hän osaa kehittyä ja muuttua. Jotain uutta odotan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      188
      22442
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      83
      9651
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      46
      7622
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      88
      6408
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      189
      6113
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      48
      5112
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      117
      4765
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4489
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      99
      2218
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      87
      1498
    Aihe