"LAMA TULEE"!!!
"SUOMI LUHISTUU OMAAN HULLUUTEENSA"!!!
Anonyymi-ap
5164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
"Yhtään tehtyä päätöstä ei peruta jyrisi Orpo".
"Maan parhaat ekonomit asialla".
"100.000 uutta työpaikkaa on tavoite. Satonen".
"Ensi vuoden alussa talous lähtee nousuun. VM mies "ennusti".
Ei hyvää päivää näiden kanssa!
Lamahan on ollut jo siitä lähtien kun vähä älyinen entinen pääministeri jakoi rahaa muille rikkaille maille ,sanoi että suomi on niin rikas maa muutama miljardi ei tunnu missään ja veti kokaa nenäänä🤫ja nyt ukrainaan tämä sotapsykoosiss oleva hallitus jakaa enemmän kuin ottaisivat ,kyllä koomikolla on veropartiiseissa miljrdeja myös suomen veronmaksajien rahoja ,🤫
Marinin hallitus teki yhdessä vuodessa 15 000 euroa velkaa per lärvi. Työtätekeviä noin 2,2 miljoonaa joten noin 30 000 euroa velkaa vuodessa yhtä työtätekevää kohti. Mietippä tuota kuka ja miten se maksetaan jos tekisit tuota kyytiä henkilökohtaista velkaa. Nykyinen hallitus aikoo puristaa alle 6000 euron. Siinä on tekemistä.
Ammattiliitto sen kun vastustaa säästöjä. Eivät vain käsitä mihin kus seen Suomen ajavat.
Tää velalla eläminen koskee muuten lähes kaikkia maita Kiina, Usa, Eurooppa jne. Turha muidenkaan on juhlia, jos nää maat kaatuu, kaatuu kaikki muutkin.
Kannatan henkilökohtaista velattomuutta niin säilyy pelikortit edes jotenkin omissa käsissä.
Ammattiliitot yrittävät pitää ihmisten tulotason ennallaan. Jos se laskee, niin tulonsiirtopelleily lisääntyy vaan entisestään.