Uusavuton täällä hei!

Anonyymi-ap

Moi! Miten terveyskeskuksen labrassa otetaan raskaustesti virtsanäytteenä. Eli voiko sen ottaa vaan kotona vai menenkö kiltisti odottamaan hoitajalle aikaa mihin kellon aikaan vaan sinne? On jo lähete. En halua mennä sinne mitään säätämään ku on yleensä melko paljo jonoa sinne niin siksi kysyin.

Eli käyn hakeen hyllyltä ne putelit ja palautan aamulla sillo ku se on auki? Kiitos

3

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Soita labran ajanvaraukseen ja kysy, miten juuri siellä menetellään!

    • Anonyymi

      Sä menet sinne labran vessaan sen purkin kanssa joka sulle annetaan ja sitten pissaat siihen purkkiin ja laitat sen purkin siihen luukkuun mikä siinä vessan seinässä oot ja lähdet kotiin sen jälkeen.

      Raskaustestin voi myös tehdä kaupassa ostetulla raskaustestillä. Ite ole tehnyt niin että pissaat kertakäyttö mukiin ja sitten pistät sen raskaustesin siihen mukiin ja otat sen pois mukista ja odotat että testi on valmis.

    • Anonyymi

      Labraan voi varata ajan netissä . et tainnut tietää. silloin ei tartte odottaa vaan menet silloin kun sulla on aika varattuna. Saat hoitajalta purkin ja menet labran vessaan . Pissaat siihen purkkiin ja laitat sen purkin siihen luukkuun mikä on vessan seinässä. Sen jälkeen voit lähteä kotiin. Tuloksen voit katsoa kantapalvelusta. Jos ei erikseen ole sanottu että pitää varata lääkärille soittoaika.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      273
      3401
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1693
    3. 68
      1259
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1087
    5. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      199
      1071
    6. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      58
      1051
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      51
      1000
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      971
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      827
    10. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      51
      815
    Aihe