Ihanaa kuinka super Marinia rakastetaan !!

Kuka muu saa ilmaiseksi kymmeniä vero-ohjeita Suomen mediassa ja jopa vero professoreilta ?? Hyvä kun Sannalla on vahva tuki verkko .
8133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Yrittäjänä minä joudun maksamaan rutkasti verosuunnittelusta .

Äänestä
  • Niin kaikki veronkiertäjät joutuvat. Maksun aika tulee.

    Äänestä

Saa veronkierto-ohjeita mutta oli niin tyhmä että yritti aamupaloineen kiertää veroja itse.

No kiinnihän jäi heti.

Äänestä
  • Työnantaja sanoi aamupalan kuuluvan työantajan maksaa . Työantajan edustaja puhui paskaa ja Marin sitten maksoi aamupalan . Asia ei edes ehtinyt verottajalle asti käsiteltäväksi . Koska veroilmoituksen teko aika oli vasta vuoden lopussa . Suomessa hassu tapa et veroilmoituksen tehdään verovuodeb päättyessä näin ollen Marin ei tee veroilmoitusta kesällä .
    Kuullut olen et hullut voivat tehdä veroilmoituksen koska vaan . Siihenkin kyllä saa hoitoa ja hulluille hankitaan edunvalvoja , joka tekee veroilmoituksen oikeaan aikaan . Eri maissa on hieman eri käytäntöjä . kannattaa selvittää vieraassa maassa verotuskäytäntö ja ohjeet . Suomessa aivopierut saavat ohjeet verotukseen .

    Äänestä

Yrittänyttä ei laiteta, kuin ehkä vain tässä tapauksessa.

Äänestä

On se Sanna Marin niin nopeasti rikastunut ilman perintöä, ilman menestyvää normaalia työelämän uraa, ilman menestyvää omaa rehellistä firmaa pelkällä kunnallispolitiikalla sekä parilla kansanedustajuuskaudella ja sattumapääministeriyydellä, että olisi varmaan hyvä saada poliisiltakin neuvoja.

Normaalisti ilman mainittuja ominaisuuksia äkkirikastutaan vain korruptiolla, viran väärinkäytöksiä, taloustikoksilla , huumekaupoilla jne. (sen rikastumisen annetaan myös näkyä).

Mutta mikä on ollut Sannalla rehellisenä keinona, muutamassa vuodessa köyhyydestä jetset-elämään?

Äänestä
  • Kopioit viestiäsi useaan ketjuun.

    Perustele tietosi Sanna Marinin rikkaudesta. Asuntovelka ei viittaa rikkauteen.

    Kun ei joka päivä ryyppää, kuten keskiverto-persu, niin voi pari kertaa vuodessa juhlia ihan näyttävästi, vaikka olisi keskituloinen.

    Lopeta siis spämmääminen.

    Äänestä

Spekulaatioilla spekuloiminen on elävä esimerkki somen ja median alennustilasta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuka muu saa ilmaiseksi kymmeniä vero-ohjeita Suomen mediassa ja jopa vero professoreilta ?? Hyvä kun Sannalla on vahva tuki verkko .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu