pölhö ukko

mikä tuo mies on jonka kanssa jaan asuntoni, kun jättää pakkasella ulko-oven auki, että huoneet jäähtyy. heräsin kun rupes kylmä tulemaan, niin ulko-ovi oli apposen auki, kävin sulkemassa, niin eikös kohta se ukko käy sen avaamassa uudelleen. onkohan se muuten idiootti vai tekeekö tahallaan. en tiedä kuka tuo mies on.
12247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

rupesin kattomaan sitä pitkään, että onko järjissään, niin se sanoi että mitä toljotat. se saa toisinaan kohtauksia että on kuin poissaoleva.

Äänestä

Alzhaimer

Äänestä
  • Pölö-Pekko Pöllölästä tortun väänsi kerran.

    Äänestä

Skitsofreeninen haastaa riitaa, jos on mieltänyt sinut itseään vähätteleväksi? Hänen lainen voi helposti kokea, että luulet itseäsi häntä paremmaksi ihmisenä, jollet ole hänelle helposti lähestyttävä niin kuin ennen vaan enempi etäinen. Kokemusta on.

Äänestä

puhuu mulle tiuskimalla ja raivoamalla. en siedä semmoista kun olen rauhaa rakastava ja rauhallinen ihminen. kun huusin samalla tavalla kuin se tiuskimalla ja raivoamalla, niin se sanoi, että mistä olen suuttunut. ei ymmärtänyt sitä, että halusin näyttää sille miltä kuulostaa kun se tiuskii mulle. hulluksi sanoi minua kun raivosin samalla mitalla takaisin, mikä ei ole tapaistani.

Äänestä

henkisesti sairas ihminen voi sairastuttaa terveen ihmisen käytöksellään, jos joutuu asumaan samassa taloudessa sairaan kanssa. sitä pelkään, että itsekin sairastun, kun on henkinen stressi ja ahdistaa miehen käytös.

Äänestä

Vakka kantensa valitsee.

Äänestä
  • Koet, että tällä miehellä on elämänkumppani joka tätä ekstavaganttia puppua kirjoittaa?

    Äänestä

  • Kakka vanteensa valitsee.

    Äänestä

ei ollut semmonen kun tutustuttiin

Äänestä

en ole muitakaan saanut, juoppoja olis ollut tarjolla, mutta en huoli. ja yksin en halua olla.

Äänestä

Onko hänellä muistisairaus?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

mikä tuo mies on jonka kanssa jaan asuntoni, kun jättää pakkasella ulko-oven auki, että huoneet jäähtyy. heräsin kun rupes kylmä tulemaan, niin ulko-ovi oli apposen auki, kävin sulkemassa, niin eikös kohta se ukko käy sen avaamassa uudelleen. onkohan se muuten idiootti vai tekeekö tahallaan. en tiedä kuka tuo mies on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu