https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000010050046.html?utm_source=facebook&utm_medium=toimitus-dlvr&fbclid=IwAR2oMowuhlDH9TbAZ38CKW8BDeIC1GUJf4Kbu5h5VAYY86DrkVPnFuE6aPY
Ettekö nyt tajua että ulkomaalaiset ei ole mitään kilttejä miehiä.
Lähdettekö naiset noin vaan bussipysäkillä tapaamanne miehen kotiin
18
384
Vastaukset
- Anonyymi
En lähtisi mutta ymmärrän että joku läheisyyttä ja rakkautta kaipaava lähtee, sellainen jota ei kukaan muu pyydä. Heitä on. Puoli7ssa oli Hilkka Olkinuora joka puhui nettihuijauksesta. Naista joka lähtee raiskaajan ja huijaajan matkaan on vaikea ymmärtää sellaisen jolle miehiä riittää muuallakin kuin bussipysäkillä. Kaikki me haluamme huomiota, läheisyyttä ja rakkautta.
- Anonyymi
Jos mies on tumma parrakas niin kyllä kelpaa . Onhan upeaa viedä tuollainen ja esitellä itseään hänen seurassa . Pikkarit kostuvat .
- Anonyymi
Niin varattu nainen ja muuten hyvin mutta muuttui raiskaukseksi kun nainen huomasi ettei kortsuja käytetty ja pelko tuliko raskaaksi ja mitä sanoo kotona miehelleen että on paksuna ja viimeistään synnytyksessä jää kiinni kun tumma lapsi syntyy eli naisen nimi ja kuva julkiseksi että kaikki näkee kuka on ja ettei häneen kannata sortua pettäjä tyttö se siinä ja on korkeastikoulutettu jännäjenna
Jossainhan ihmiset tapaavat ja ihastuvat.
Tähän juttuun en ota kantaa, koska en tiedä kaikkea, mitä asiaan liittyy. - Minusta tämä kohta oli erikoinen: "Kaksikko päätyi vaihtamaan yhteystietoja tapaamaan vielä uudemman kerran, sillä kertaa miehen asunnolla." - Mies on tuomittu ja varmaan perustellusti, syyllistyttyään rikokseen, siitä ei ole epäilystä, mutta on hänellä ollut hyvät puhelahjat, kun on tosiaan saanut houkuteltua parisuhteessa olevan naisen kotiinsa.- Anonyymi
Tuo otsikko on taas vaihteeksi kauhean hämäävä, kun lukee itse jutun. Miten se bussipysäkillä tapaaminen (tai tutustuminen) ylipäänsä liittyy koko juttuun?
- Anonyymi
Ja siis sutustuivatko he siinä bussipysäkillä? Vai tunsivat jo toisensa ja tapasivat siinä ja sitten menivät miehen kotiin? Vai mikä tuo bussipysäkkijuttu tuossa oikein on?
- Anonyymi
Mä olen itseasiassa aloittanut kerran pitkän parisuhteen bussipysäkiltä. Ongelmahan on se, että yksikään ihminen ei ole tuttu, ennen kun hänet oppii tuntemaan ja ketään ei opi tuntemaan, jollei heidän kanssaan vietä aikaa. Eli siis kenestäkään ihmisestä ei lopulta tule oikeasti tuttua, jollei sen kyseisen ihmisen kanssa koskaan ole tilanteessa, joissa on riskejä. Kannattaa siis kehittää sitä ihmistuntemusta ja vaistoa ja opetella olemaan sopivasti varuillaan ja aistit valppaina.
- Anonyymi
Naiset lähtee aina komean miehen mukaan mistä vaan.
- Anonyymi
Emme lähde. Emme ulkomaalaisen emmekä suomalaisen kanssa. Jos noin tekee, on itsesuojeluvaistossa jotain oudosti.
Ei tulisi mieleenkään, on sitten ulkomaalainen tai suomalainen mies. Toisen kotiin ei mennä, eikä päästetä toista omaan kotiin, ei ennenkuin luottamus on osoitettu. Sitä ei parilla tapaamisella tai juttelukerralla osoiteta.
Itselläni vaan on todella voimakas itsesuojeluvaisto.No jotkut yksilöt saattaa olla pahoja ja ilkeitä ja toiset kilttejä ja kunnollisia aivan kuten Suomalaisissakin ei se pelkkä ulkomaalaisuus yksinään asiaan mitenkään vaikuta.🙂.
- Anonyymi
Tottakai nainen kuin nainen lähtee kun tummahipiäinen mies pyytää. Jos taas pysäkillä olisi k&k suomimies sitä ei mennä 20 metriä lähemmäs.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomi-ala-ikina-muutu-kuva-bussipysakilta-kiteyttaa-kansan-jayhan-luonteen/6154418#gs.20p7x5
-harmiseikirj-Eipä oo pitäny paikkaansa tuo ainakaan mun elämässäni monet mukavat ja hyvät keskustelut jutellu naisten kanssa bussipysäkillä ja niin ovat näyttäneet juttelevan muidenkin ihan tavallisten miesten kanssa naiset sen sijaan jotkut ovat tummiamiehiä selvästi vältelleet. Joten ainakin sen elämänkokemuksen mukaan mitä mulla on toi väite ei pidä paikkaansa millään tasolla.😀.
En lähtisi ihan kenen tahansa matkaan. Jos vähänkin tuntuu epäilyttävälle tilanne, niin haluan yleensä siitä nopeasti pois. Suojelen yleensä muutenkin aika paljon yksityisyyttäni, että en ihan ketä tahansa päästä, esim. mun asuntoon. Mun on luotettava ihmiseen ja oltava varma hänen tarkoitusperistään ennen kuin päästäisin hänet tänne tai menisin käymään hänen luonaan tai vaikka kahvilla jossain. Ja koskeen ihan kaverimielessäkin.
Ootteko sellasta tullu aatelleeks, että bussilla matkustaessa on aina riski joutua jonnekin kadotukseen, no ehkä sinnekin, mutta kadoksiin ainakin. Metro tai ratikka harvemmin kiskoilta lähtee.
Kaksi vuotta kahdeksan kuukautta vankeutta.. Suomen rangaistuskäytänteissä olisi koventamisen varaa ja reilusti.
Vastauksena kysymykseen, niin oman kokemukseni mukaan naiset dicät lähde helpolla ventovieraan matkaan. Vaikka lähtisikin, ei se oikeuttaisi seksuaalista väkivaltaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa603493Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.202322Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1391975Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus151522Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn1631207- 621187
Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R4501052- 59883
- 76842
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.33823