Sopimuksen mukaan Venäjä, USA ja Britannia takaavat Ukrainan itsenäisyyden ja sen rajojen muuttumattomuuden.
Sopijat lupasivat lisäksi, etteivät "koskaan käytä aseitaan Ukrainaa vastaan muuten kuin itsepuolustukseksi tai YK:n päätöksen seurauksensa". Eli Wc paperia jos sitäkään no Yk on Vitsi nyt ja aina
Sopijat lupasivat lisäksi, etteivät "koskaan käytä aseitaan Ukrainaa vastaan muuten kuin itsepuolustukseksi tai YK:n päätöksen seurauksensa". Eli Wc paperia jos sitäkään no Yk on Vitsi nyt ja aina
Vastaukset 12
Vanhimmat
Suomessakin sodan kokenut sukupolvi oli jo hiipumassa ja sen seurauksena suurin osa Suomalaisista uskoi ja luotti Venäjään ja siihen että se on luotettava naapuri.
Yhteistyötä ja keskinäistä kauppaa kehitettiin molempia osapuolia hyödyttävällä tavalla KUNNES Putte päätti sössiä koko homman!
No, eihän siihen uuden luottamuksen saavuttamiseen mene kuin seuraavat sata vuotta!
On se saavutettavissa mutta tosiaan se ottaa sata vuotta ennenkuin luottamus palaa jos palaa. Sitä ennen Suomi on islamilainen valtio.
Suomi on silloin kalifaatti.
Vihervassujen ansiosta Suomi muuttuu kalifaatiksi jo tällä vuosisadalla.
Äänestääkö joku vielä näitä vihervassuja?
Kyllä kyllä, tottahan toki.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18156237T
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Russakka ei tee sellaista sopimusta jota se noudattaisi, sikäli kun sopimusrikkomus edistää heidän agendaansa.
Venäläinen on pohjimmiltaan valehtelija. Valhe on venäläisille hyve.
Venäjä ja takuu ei oikein mahdu samaan lauseeseen. Eikä Venäjä ja turva.
Ukrainan olisi kannattanut lukea sopimuksen pienellä kirjoitetut kohdat.
Jos suomikin riitautuisi niin perkeleesti natomaiden kanssa niin olisikohan 5 artikla silti voimassa....
Perseen voi sen valeputin sopimuksiin pyyhkiä.
Eipä nuo muutkaan allekirjoittaneet tuota tsopparia näytä kunnioittavan. Hyvä että joku näyttää kuinka epäluotettavia tuollaiset sopimukset on tiukassa paikassa kun saattaa ihan henki lähteä kun koittaa sopimusta noudattaa.