Tulin raskaaksi suunitellusti ja sen jälkeen puolisoni alkoi käyttäytyä kummallisesti, haastoi riitaa ja kiusasi tahalleen loukatakseen minua ja aamulla hän löi minua.
Mitä teen? Eron ja abortin?
mielipidettä?
9
383
Vastaukset
- Anonyymi
Ero.
- Anonyymi
Abortti ja ero! Ei voi suositella edes huoltajuus asioita. Jos olet nuori ja alussa. Mutta jos pystyt lapsen kanssa elämään haliat sen ja tuleva ex rikas niin pidä lapsi ja lähde ettei tee pahaa että menetät lapsen ja oman terveyden.
Kerran lyö aina lyö. sata varma se - Anonyymi
Lyöminen, fyysinen väkivalta on aina erittäin huono merkki.
Varsinkin kun mies on tietoinen raskaudesta ja siitä huolimatta.
Ehdottomasti abortti ja miehestä ero.
Mikään ei takaa etteikö mies kohdistaisi väkivaltaa myös pieneen lapseen joten en voisi edes kuvitella avutonta lasta tuollaisen seurassa ja isänä, miehen mallina tytölle tai pojalle. Ei ikinä.
Jos itsellesi tapahtuu jotain on isä automaattisesti holhooja ja puistattaa pelkkä ajatuskin lapsen huoltajana pahoinpitelevää äijää joka mahdollisesti huutaa ja karjuu ja kohtelee muutoinkin kaltoin avutonta lasta.
Etkä ole eron jälkeen missään tekemisissä.
Uusi kumppani löytyy varmasti ja toisenlainen. Uusi suunniteltu raskauskin on vielä mahdollinen mutta sellaisen miehen kanssa johon voi oikeasti luottaa ja joka ei ole väkivaltainen.
Tuo suhde, jos ja kun se jatkuu, tulee aiheuttamaan vakavia ongelmia ilman lastakin.
Itse en voisi kuvitellakaan ryhtyväni parisuhteeseenkaan ylipäätään tuollaisen miehen kanssa. Sen verran arvostan omaa elämääni. - Anonyymi
Ero ja lapsi adoptoitavaksi.
- Anonyymi
Adoptio on raskas toimenpide, ensin kantaa lasta 9 kuukautta, synnyttää se n ja sitten luopuu, en suosittele . Lapselle itselleen on jälkikäteen vaikea selittää mikdi hänestä lyåuovuttiin. Solulimalle ei tarvitse selittää mitään. Ei ole olemassa mitään lasta vielä.
Sekään ei ole mikään takuu vaika mies lupailee ettei enää lyö, koska 99,9% lyövä mies toistaa tekonsa jossain vaiheessa. Jos ei ei ensi viikolla, niiin suhteen aikana joka tapauksessa jossin vaiheessa. Tämä on ihan todistettu asia.
Näitä tapauksia on vaikka kuinka paljon. Ja aina nälle on tyypillistä valehtelu, asioitten kaunistelu , peittely, salailu, kumppanin manipulointi jamyös rauhalliset , tasaiset, väkivallattomat kaudet ja taas väkivallan aloittaminen uudestaan.
Se on hidasta toisen nujertamiseen tähtäävään prosessimaista toimintaa jonka päätarkoitus on aina nimenomaan pyrkiä hallitsemaan toista täysin , viemään hänen itsemääräämisoikeutensa, itsevarmuutensa, murtaa koko identitettii ja lopulta kontrolloida toista täysin 100% :sti. Siihen kuvioon joskus sopii myös lapsen hankinta koska lapsen hyvinvoinnilla voidaan kiristää ja myös sitoa toinen itseensä jotta voitaisiin jatkaa suhdetta.
.
- Anonyymi
Ero riittää :). Yksinkin voi olla vanhempi, ja monessa mielessä vanhemmuus on kivempaanin niin.
- Anonyymi
Abortoi molemmat.
- Anonyymi
Yksinäsikö olit suunnitellut?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?843402- 252014
- 1941924
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w3411316Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell841279Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale891137- 82923
Varoitus kyläläisille Suomussalmella
Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo12915Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.23845Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha61790