H-A taitaa olla viisain presdentti ehdokkaista

Ainakin eilisen tentin jälkeen tuli se selväksi.
29241
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

On se selvää ollut ennenkin, mutta onhan tuota Jussin loppuun asti harkittua sanailua mahtavaa kuunnella.

1Äänestä
  • ! ! ! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ! ! !

    ~~~~~~~~PerusSuomalainen - Jussi Halla-aho - On Presidenttiainesta ~~~~~~

    ~~~~~~~~~~~~~ Olen Suomalainen - Olen PerusSuomalainen !~~~~~~~~~~~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Kyllä Perus On Paras ! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    ! ! ! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~! ! !

    Äänestä

  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    🍒 ­­­N­­­y­m­­f­­­o­­­m­­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18161496l

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Ainakin älykkäin. Ja analysoi asioita tarkemmin kuin muut.

1Äänestä
  • Menee syvemmälle asioihin, ei toistele itsestään selvyyksiä kuten muut.

    1Äänestä

  • mutta edustaa homopuoluetta. Sori.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    mutta edustaa homopuoluetta. Sori.

    Jaa? Oletko ollut lähellä haksahtaa, kun noin pelkäät?

    1Äänestä

  • Anaalisointi on Peruissa hyvin tyypillistä Tynkkynen on hieno esimerkki muille puolueen jäsenille.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Anaalisointi on Peruissa hyvin tyypillistä Tynkkynen on hieno esimerkki muille puolueen jäsenille.

    o


    MyrkynVihreällä Pekkapolosella alkaa "PakoPutki" Jo Savuuttamaan !


    p

    Äänestä

Niin oishan se hienoo kun ois Suomi täynnä vetypommeja.

Äänestä

No ei todellakaan. Tuolla tyylillä ei ole edes esiintymiskelpoinen ja jutut niin pelkkää kosiskelua ja Persujen populismia joka on taas niin helppo pettää ja kieroilla..

Äänestä
  • Miksi änkeät kertomaan tänne kaiken itsestäsi, etenkin ne huonot puolesi, ei tässe ketjussa ole nyt sinusta kyse,ymmärätkö?

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Miksi änkeät kertomaan tänne kaiken itsestäsi, etenkin ne huonot puolesi, ei tässe ketjussa ole nyt sinusta kyse,ymmärätkö?

    Kerrothan sinäkin yksinkertaisuudestasi.😂

    Äänestä

Halla-Aho oli ehdottomasti paras eilisessä vaalitentissä. Muut jäivät kauas taakse.

1Äänestä

Jauhotti Stubin hienosti.

Äänestä

Halla-aho on ylivertainen tiedoiltaan ja älyltään tuossa joukossa. Liian tärkeä PS:lle että menisi presidentiksi, jossa hän ei pystyisi samalla lailla kommentoimaan ikävistäkin totuuksista

Äänestä
  • Persuparka.🥱🥱

    Äänestä

Dilemma lienee siinä, että vaikka Halla-Aho onkin kieltämättä oppinein koko joukossa, ei välttämättä suuri viisauskaan tee sopivaa presidentiksi. Jos eläisimme maailmassa jossa viisaus ja totuus olisivat suurimpia hyveitä, niin ehkä. Mutta ei nykyään kuitenkaan.

Siksi pitää etsiä ehdokasta, joka on mahdollisista valituista virassaan vähiten haitaksi suomelle.

Stubb on ehkä tästä syystä kärkiehdokas. Aaltola ja Halla-Aho kovana kärjenjatkona siinä perässä. Loput ehdokkaista sitten vaihtelevat lähes harmittomasta maanvaivaan.

Äänestä
  • Stubb: kyllä täällä Itiksessä on ihanaa, täällähän on kuin Somaliassa!

    Äänestä

  • Sinulla itselläsi on dilemma, hoidata se.

    Äänestä

  • Millä mittapuulla H-A on "oppinein"? Kirkkoslaavista ja persuilusta ei ole hyötyä ulkopolitiikassa. Presidenttiehdokkaissa on useita tohtoreita ja/tai ulkopolitiikan asiantuntijoita.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Millä mittapuulla H-A on "oppinein"? Kirkkoslaavista ja persuilusta ei ole hyötyä ulkopolitiikassa. Presidenttiehdokkaissa on useita tohtoreita ja/tai ulkopolitiikan asiantuntijoita.

    Halla-aho on erittäin monipuolinen lahjakkuus, eikä häntä kauaakaan tarvitse kuunnella, kun tuo jo tulee hyvin selväksi. Verbaalisesti hän on hyvin tarkkasanainen, eikä lipsahteluja suuntaan tai toiseen tapahdu.

    Halla-ahon kiristäjät yleensä nostavat esiin hänen kirkkoslaavin osaamisensa ikäänkuin tuon suurempaa syntiä ihminen ei opinnoillaan kykenisi osoittamaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Stubb: kyllä täällä Itiksessä on ihanaa, täällähän on kuin Somaliassa!

    Ruotsi on maailman turvallisin maa...aikookohan pressana tehdä tästä ruotsin kaltaisen sotatilamaan...

    Äänestä

Halla- aho on juuri tämän ajan presidentiksi sopivin. Nyt ei ” tuuliviiri” höpöttäjät ja maailmanrannan maalarit pärjää, sellaiset ovat hyvien aikojen tyyppejä.

Äänestä

Mikä tärkeintä. Halla-ahoa on turhaa yrittää mielistellä. Tästä minä erityisesti pidän hänessä. Tosin ei kai häntä vielä ole yritettykään.

Äänestä

Viisain on, eikä median mannekiini.

Äänestä
  • Media häntä juuri on kouluttanut presidentin tehtävään. Mikäli tuon koulutuksen läpäisee kuten Halla-aho kympin pistein on läpäissyt, taatusti on valmis tehtävään. Halla-ahoa todellakin on haastettu toimittajien taholta. Kovemmin kuin muita ja kansa on nähnyt tuon.

    Äänestä

Halla Aho tulee olemaan seuraava Pressa !

Äänestä

Jussilla painavinta sanottavaa. Mutta hapitukselle pitäisi tehdä jotain??

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ainakin eilisen tentin jälkeen tuli se selväksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu