Keskusta haluaa rankaista sähköautoilla ajavia...

Kilometriveroilla. Kepu pettää aina. Kun teet ilmastoteon niin joudutkin maksamaan vielä lisää siitä!!! Suomi se vaan ajaa alas koko ajan kansan ostovoimaa.Ei näin hulluja politiikkoja ole enää missään muualla.
5120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jossain vaiheessa pitää sähköautoilijoitakin verottaa lisää. Suomen talous ei kestä sitä, että jotkin pystyvät loisimaan. Ennemmin tai myöhemmin sähköautoille tulee reippaasti lisää veroja.

Ja normaali kansa ei aja sähköautoilla, niillä ajaa lähinnä hyvätuloinen eliitti. Joten heillä on varaa maksaa ajamisesta kuten kaikki muutkin.

Äänestä

Ihan oikein että niitä ilmaston- ja ympäristöntuhoajavärkkejä verotetaan.

Nämä nyt liikenteessä olleet sähköautot ovat tiensä päässä ennen kuin niiden elinkaaripäästöt ehtivät laskea polttomoottoriautojen tasolle.

Äänestä

Onneksi kepun gyrvänsyylät ovat oppositiossa.

Äänestä
  • Ja kyllä! Olivat tuhoamassa Marinin hallituksessa suomea oikein urakalla ja vieläkin samat idiootit nostavat loisimispalkkaa oppositiossa, käsittämätöntä.

    Äänestä

Sähköautot ovat painavampia joten tiet kuluvat nopeammin patteriautojen vuoksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kilometriveroilla. Kepu pettää aina. Kun teet ilmastoteon niin joudutkin maksamaan vielä lisää siitä!!! Suomi se vaan ajaa alas koko ajan kansan ostovoimaa.Ei näin hulluja politiikkoja ole enää missään muualla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu