Ja saadaan Kauhajoki-lehteen joskus syntymäpäivä-haastatteluja tai jopa nekrologeja. Lehti tuntuisi silloin enemmän toimitetulta.
Toivoakseni Muumi panee haisemaan!
11
649
Vastaukset
- Anonyymi
Kauhajoella saattaa asua joitakin kurikkalais-tai vaikka lapualaistaustaisia ihmisiä, joille tulee Kurikka-lehti tai Lapuan Sanomat. Osaisivat varmaan arvostaa nykyisen kotipaikan lehteä, jos...
- Anonyymi
”Miesryhmä vieraili marraskuussa eduskunnassa ja Temppeliaukion kirkossa”
Mitä ihmettä tuo miesryhmä siellä eduskunnassa teki?
Eihän eduskunnassa ole vuosiin ollut edustusta Kauhajoelta!
Tuskin maltan odottaa painettua lehteä; Ilmeisesti herran mies on ollut matkassa mukana ? - Anonyymi
Kurkkaapa miltä kunnon paikallislehti näyttää netissä: lapuansanomat.fi
- Anonyymi
Ei muuten varmana asu lapualaisia kauhajoella, ei ne ny niin hulluja sentäs ole.
- Anonyymi
Breaking News!
Piia Äijölle ero hva-tarkastuslautakunnasta - Anonyymi
Lehden päätoimittaja voisi kirjoittaa jutun ihmisistä, jotka ovat olevinaan niin mielentaitajia ja päihteettömiä, käyvät laitoksissa juttelemassa ym.
Ihan ok ajatuksen tasolla ja toimiikin, mutta nämä tyypit, kun kotiin lähtevät, manaavat toiset alinpaan helvettii ja haukkuvat juopoiksi ja sairaiksi.
Jopa luulevat tietävänsä toistenkin elämästä kaiken.
Erästä sairaanhoitajaakin yksi pitää sairaana juoppona, ikinä ei ole ollut juoppo ja tekee työnsä täydellisesti. Välillä oli kyllä sairaslomalla uupumuksen takia, mutta nykyään ihan normaalikuntoinen. Kannattaa olla perillä asioista, ennenkuin alkaa haukkua!!!- Anonyymi
Päihteettömillä asiantuntijoilla ampuu joskus yli ja todellisuudentaju hämärtyy.
- Anonyymi
Ne on niitä kokemusasiantuntijoita, jotka jollain höpölöpö koulutusjutuilla luulevat olevansa lääkäreitä ja antavat diagnooseja ihmisistä.
Vallan huvittavaa, sairaanhoitajat käyvät 4-5 vuotta koulua terveydenhuolto-oppilaitoksissa ja lääkärit 10 vuotta lääkiksessä.
😊 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne on niitä kokemusasiantuntijoita, jotka jollain höpölöpö koulutusjutuilla luulevat olevansa lääkäreitä ja antavat diagnooseja ihmisistä.
Vallan huvittavaa, sairaanhoitajat käyvät 4-5 vuotta koulua terveydenhuolto-oppilaitoksissa ja lääkärit 10 vuotta lääkiksessä.
😊Pakko kertoo tähän yks juttu, ei toki kuulu aiheeseen ja pahoittelut siitä, laittakaa palautetta, jos ärsyttää.
Kauhajokinen kokemusasiantuntija tuli lapualle, kun halusi varmistaa, että menin polliisisteissonille perumaan häneen kohdistuvat syytökset autolla holtittomasti ajoa.
Kun olin asiaa hoitamassa, hän oli ajanut jonkun auton päälle, nainen miehen autolla.
Esti heitä ilmoittamasta polliisille tapahtuneesta maksamalla käteisellä kaikki kulut.
Siis tämä on jo kaiken muun lisäksi niin outoa, että tulee väkisinkin jo tunne, että nämä kokemusasiantuntijat on juurikin näitä yhteiskunnan jätettä, jota yritetään saada pois julkisista tilastoista. Eli vaarallisia.
- Anonyymi
Juhlissa ja illallisilla sekä matkoilla yleensä otetaan juhlajuomia ja jotku päihteettömät on lähinnä kummallisia nipottajia. He kyttäävät muita ja seuraavana päivänä juoruavat koko kylälle, että aatelkaa kuinka se ja se oli niin juovuksissa, Hyi olkoon.
Kyllä luulen, että tuommosilla vasta onkin salatouhut että oksat pois.- Anonyymi
Tänään klo 14.59:47 kirjoittanut on tyystin väärässä paikassa. Menee pahasti ohi keskusteluketjun aloituksesta!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.583693Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j723075Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin532271Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.131503Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m651259- 861136
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1981Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä23961Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55945- 47932