Ja saadaan Kauhajoki-lehteen joskus syntymäpäivä-haastatteluja tai jopa nekrologeja. Lehti tuntuisi silloin enemmän toimitetulta.
Toivoakseni Muumi panee haisemaan!
13
611
Vastaukset
- Anonyymi
Kauhajoella saattaa asua joitakin kurikkalais-tai vaikka lapualaistaustaisia ihmisiä, joille tulee Kurikka-lehti tai Lapuan Sanomat. Osaisivat varmaan arvostaa nykyisen kotipaikan lehteä, jos...
- Anonyymi
”Miesryhmä vieraili marraskuussa eduskunnassa ja Temppeliaukion kirkossa”
Mitä ihmettä tuo miesryhmä siellä eduskunnassa teki?
Eihän eduskunnassa ole vuosiin ollut edustusta Kauhajoelta!
Tuskin maltan odottaa painettua lehteä; Ilmeisesti herran mies on ollut matkassa mukana ? - Anonyymi
Kurkkaapa miltä kunnon paikallislehti näyttää netissä: lapuansanomat.fi
- Anonyymi
Ei muuten varmana asu lapualaisia kauhajoella, ei ne ny niin hulluja sentäs ole.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
💋 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Breaking News!
Piia Äijölle ero hva-tarkastuslautakunnasta - Anonyymi
Lehden päätoimittaja voisi kirjoittaa jutun ihmisistä, jotka ovat olevinaan niin mielentaitajia ja päihteettömiä, käyvät laitoksissa juttelemassa ym.
Ihan ok ajatuksen tasolla ja toimiikin, mutta nämä tyypit, kun kotiin lähtevät, manaavat toiset alinpaan helvettii ja haukkuvat juopoiksi ja sairaiksi.
Jopa luulevat tietävänsä toistenkin elämästä kaiken.
Erästä sairaanhoitajaakin yksi pitää sairaana juoppona, ikinä ei ole ollut juoppo ja tekee työnsä täydellisesti. Välillä oli kyllä sairaslomalla uupumuksen takia, mutta nykyään ihan normaalikuntoinen. Kannattaa olla perillä asioista, ennenkuin alkaa haukkua!!!- Anonyymi
Päihteettömillä asiantuntijoilla ampuu joskus yli ja todellisuudentaju hämärtyy.
- Anonyymi
Ne on niitä kokemusasiantuntijoita, jotka jollain höpölöpö koulutusjutuilla luulevat olevansa lääkäreitä ja antavat diagnooseja ihmisistä.
Vallan huvittavaa, sairaanhoitajat käyvät 4-5 vuotta koulua terveydenhuolto-oppilaitoksissa ja lääkärit 10 vuotta lääkiksessä.
😊 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne on niitä kokemusasiantuntijoita, jotka jollain höpölöpö koulutusjutuilla luulevat olevansa lääkäreitä ja antavat diagnooseja ihmisistä.
Vallan huvittavaa, sairaanhoitajat käyvät 4-5 vuotta koulua terveydenhuolto-oppilaitoksissa ja lääkärit 10 vuotta lääkiksessä.
😊Pakko kertoo tähän yks juttu, ei toki kuulu aiheeseen ja pahoittelut siitä, laittakaa palautetta, jos ärsyttää.
Kauhajokinen kokemusasiantuntija tuli lapualle, kun halusi varmistaa, että menin polliisisteissonille perumaan häneen kohdistuvat syytökset autolla holtittomasti ajoa.
Kun olin asiaa hoitamassa, hän oli ajanut jonkun auton päälle, nainen miehen autolla.
Esti heitä ilmoittamasta polliisille tapahtuneesta maksamalla käteisellä kaikki kulut.
Siis tämä on jo kaiken muun lisäksi niin outoa, että tulee väkisinkin jo tunne, että nämä kokemusasiantuntijat on juurikin näitä yhteiskunnan jätettä, jota yritetään saada pois julkisista tilastoista. Eli vaarallisia.
- Anonyymi
Juhlissa ja illallisilla sekä matkoilla yleensä otetaan juhlajuomia ja jotku päihteettömät on lähinnä kummallisia nipottajia. He kyttäävät muita ja seuraavana päivänä juoruavat koko kylälle, että aatelkaa kuinka se ja se oli niin juovuksissa, Hyi olkoon.
Kyllä luulen, että tuommosilla vasta onkin salatouhut että oksat pois.- Anonyymi
Tänään klo 14.59:47 kirjoittanut on tyystin väärässä paikassa. Menee pahasti ohi keskusteluketjun aloituksesta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 245172
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r34607- 1031392
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361350Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121220- 931104
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike211014viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168885En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61833- 37799