Missä hameet

Kesä on tullut ja missäs on kaupoista ne miesten hameet jotta niitä voisi alkaa pitämään? Ei oikein näy millään kauppaketjulla olevan tarjolla yhtään vaihtoehtoa miesten käyttöön? On se vain kummallista kun kukaan ei ala "sponsoroimaan" miesten hamekauppaa täällä Suomenniemellä? Kysyntää varmaan olisi- ainakin kesäaikaan ja ehkä talvellakin kunhan esimerkkiä antaisi vaikka eduskunnan miespuoliset edustajat pukeutumalla hameisiin syksyn istuntokauden alkaessa!
41336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mie en kyl ole koskaan kuullut edes et miesten hameit olis olemassa tai edes nähnyt kenelläkään semmost...

Äänestä

Miksi pitäisi olla miehille oma mallisto hameita ,hyvin ainakin minulle sopii naisten mallit. Rohkeesti vaan osteleen oma kaupasta niitä muuten myydään nykyisin melkein joka paikassa. Siis rohkeesti kauppaan vaan ja HYVÄÄ KESÄÄ SINULLE

Äänestä

Farkusta ja mustasta villasta on aika miehekkäitä hameita tehnyt sellainen kaveri Kontulasta. Nimeä en tiedä, mutta viiksekäs saatanan iso mies.

Äänestä

No noita miehille suunniteltuja hameita on tosi vaikeaa löytää tältä pallonpuoliskolta. Ja jos ei omista/halua Visaa, ei kai niitä kovin helposti tuolta rapakon takaakaan saa.

Itse käytän naisten hameita. UFFsta löytää tosi hyviä. Naiset pitää vaatteistaan (pääosin) hyvää huolta, eli ei ne ihan mitä tahansa lumppua vie kierrätykseen.

Myös kirpputorit ovat hyviä paikkoja etsiä hameita. Hinnat vaihtelee euron ja viidentoista välillä. Esim. perjantaina ostin mustan polvipituisen nahkahameen viidellä eurolla. Eli kannattaa katsella ja kierrellä ahkerasti. Ei kukaan vielä ole kieltäytynyt myymästä hametta minulle.

Ei ihmiset kadullakaan sen suurempaa huomiota kiinnitä vaikka käytän naisten hameita. Harva osaa sanoa mitä eroa on miesten ja naisten hameella. En käytä tietenkään mitään kukkamekkoja tai muita sifonkeja. Mustaa, sinistä, ruskeaa ja muita perusvärejä. Puuvillaa tai nahkaa. Skottiruudullinen hame on myös (kuulemma) vähemmän huomitoa herättävä.


[email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stadi kirjoitti:

Kesä on tullut ja missäs on kaupoista ne miesten hameet jotta niitä voisi alkaa pitämään? Ei oikein näy millään kauppaketjulla olevan tarjolla yhtään vaihtoehtoa miesten käyttöön? On se vain kummallista kun kukaan ei ala "sponsoroimaan" miesten hamekauppaa täällä Suomenniemellä? Kysyntää varmaan olisi- ainakin kesäaikaan ja ehkä talvellakin kunhan esimerkkiä antaisi vaikka eduskunnan miespuoliset edustajat pukeutumalla hameisiin syksyn istuntokauden alkaessa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu